Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP Antalya Milletvekili adayları Kara, Çalıkuşu ve Keser, seçim çalışmalarını sürdürdü

ANTALYA (AA) -  CHP Antalya Milletvekili adayları Niyazi Nefi Kara, Figen Çalıkuşu ve İbrahim Keser, seçim çalışmalarına devam etti. 

Seçim çalışmalarını Aksu ilçesinde sürdüren Kara, Alaylı, Güloluk, Güzelyurt, Kundu, Boztepe ve Fettahlı mahallerinde vatandaşlarla buluştu ve esnafı ziyaret etti.

Kara, çiftçinin, esnafın, turizmcilerin sorunlarına değinerek, partisinin seçim vaatlerini anlattı.

Çiftçiye mazotu 1,5 liradan vermeyi planladıklarını belirten Kara, partisinin iktidara geldiği takdirde asgari ücretin bin 500 lira olacağını, esnaf, çiftçi ve emeklilerin bankalara olan kredi faizlerinin ise yüzde 80'ini silineceğini söyledi. 

Her  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ücretsiz, nitelikli sağlık hizmetine kavuşacağını dile getiren Kara, "Cumhuriyet Halk
Partisi iktidarında herkesin özlediği ekonomik refahı, adil gelir dağılımını, iç ve dış barışı, onurlu duruşu, birliği, beraberliği
getirecektir" ifadesini kullandı. 

- Figen Çalıkuşu ve İbrahim Keser

Kepez Çamlıca mesire alanında piknik yapan vatandaşlarla bir araya gelen Çalıkuşu ile Keser, sorunlarını dinledi.

Çalıkuşu, herkesin huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye inşa edeceklerini söyledi. 

Emeklinin, çiftçinin ve işsizin sorunlarını CHP iktidarının çözeceğini savunan Çalıkuşu, "Türkiye'nin her yerinde işsizlik var. Yeni rakamlara göre 6 milyon işsiz var. Bize vereceğiniz destekle geleceği beraber kuracağız. Bugün bir kez daha gördük ki Antalya'da birinci parti, Türkiye'de iktidar CHP'dir" diye konuştu.

İnsanların rahat edecekleri bir düzen kuracaklarını belirten Çalıkuşu, şunları kaydetti:

"Söz, ahlaksız düzeni değiştireceğiz. Ülkemiz, bu ülkenin güzel insanları için çalışacağız. Siyasetçi kendi cebini değil, vatandaşın cebini düşünecek. Vatandaşın parası var mı, huzur içinde yaşıyor mu diye düşünmek, siyasetçinin görevidir."