Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- MHP Antalya Milletvekili Günal: - "Yüksek katma değerli ürünler üretmeli ve ihraç etmeliyiz. Sadece buzdolabı üreterek yüksek uygarlık ve refah seviyesini yakalayamayız"

ANTALYA (AA) -  MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından düzenlenen "7 Haziran Seçimleri ve MHP" konulu söyleşiye katıldı.

Günal, kentteki bir otelde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, partilerinin hükümet olmaya hazır olduğunu, seçim programlarının hükümet programı taslağı niteliğinde hazırlandığını söyledi.

 MHP olarak ekonomik atılımı sanayiden başlatacaklarını belirten Günal, "Ekonomiyi ve üretimi onarım programıyla işe başlayacağız. Yurtiçi kaynaklar yeterince kullanılmıyor. İşe üretim ve ihracat sektörlerini dar bölgeli teşvikle destekleyerek başlayacağız" dedi.

Seçim beyannamesini beş ana taslak üzerinde hazırladıklarını anlatan Günal, şöyle devam etti:

"Akıl tutulmasından akıllı devlete geçiş yapılması gerekiyor. Tüketen, üretmeyen, ithalata bağımlı, düşük kur ve yüksek faize bağımlı döngü ekonomisinden üreten ekonomiye geçiş. Yolsuzlukla mücadele için bir kurul kuracağız. Dünyadaki sicilimizi temizleyeceğiz. Borç sarmalından çıkış için de toplumsal ahlak ve kültürün yeniden tesis edilmesi lazım. Yozlaşan kültür ve altyapısını düzenleyecek bir takım önlemler alınmalı."

Günal, sanayi ile ilgili ciddi envanter çalışması yapılması gerektiğini vurgulayarak, karar mekanizmalarında kullanılacak sisteme ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. 

Türkiye 'nin avantajlı olduğu alanlara öncelik verilmesi gerektiğine işaret eden Günal, "Yüksek katma değerli ürünler üretmeli ve ihraç etmeliyiz. Sadece buzdolabı üreterek yüksek uygarlık ve refah seviyesini yakalayamayız" diye konuştu.

MHP'nin kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri hakkında bilgi veren Günal, şöyle konuştu:

"2015-2019 yıllarını kapsayan birinci iktidar dönemi Türkiye'nin onarılmasını, çözülen milletin bütünleştirilmesini, demokrasinin güçlendirilmesini sağlayacağız. 2016-2019 yıllarında yıllık ortalama yüzde 5,2 büyüme ve 700 bin istihdam sağlayacağız. Dönemin sonunda gayri safi milli hasıla 1,1 trilyon dolara ulaşacaktır. Böylece kişi başına milli gelir 13 bin 300 dolara, ihracat ise 238 milyar dolara erişecektir."

Söyleşi sonunda ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Günal'a plaket, Günal da Eroğlu'na "Torbadaki Hukuk" kitabı verdi.