Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP konvoy düzenleyip Demre'de miting yaptı

ANTALYA (AA) - Antalya'nın batı ilçelerine konvoy düzenleyen CHP , Demre ilçesinde miting gerçekleştirdi.

Partiden yapılan yazılı açıklamaya göre, CHP İl Teşkilatı yöneticileri ile üyeleri, Kemer, Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinin yanı sıra birçok beldeyi konvoy oluşturarak ziyaret etti.

CHP İl Başkanı Semih Esen, Demre'deki mitingde, her şeyin hesabını yaptıklarını ve ülkenin neye ihtiyacı olduğunu bilerek yola çıktıklarını belirtti. 

Esen, yeni ekonomi kalkınma modeliyle Türkiye 'yi yaşanabilir, milletin refah içinde bir ülke haline getirmeyi hedeflediklerini kaydetti. 

CHP Antalya milletvekili adayı Mustafa Akaydın da HDP'nin iki eş genel başkanı olduğunu anımsatarak, "Eş Başbakan bir tek Türkiye'de var" ifadesini kullandı. 

Akaydın, ülkenin son 13 yıldaki ortalama ekonomik büyümesinin cumhuriyet tarihinin en düşük büyüme oranları olduğunu iddia etti. 

Ekonominin geçen yıl hiç büyümediğini öne süren Akaydın, şunları kaydetti:

"(Büyümeye devam) diyorlar. Geçen yılı 2,9 büyümeyle kapattık. Cumhuriyet tarihinin 1923'ünden 2002'ye kadar ki büyüme ortalaması, yüzde 5'tir. Savaşlar, ihtilaller görmüş ama yine de ortalama büyüme yüzde 5 iken, Türkiye'de son 13 yılın büyümesi yüzde 5'in altında. Ama geçen yıl hiç büyümemişiz, hatta gerilemişiz. O zaman neyin büyümenin devamı? Cumhurbaşkanı mikrofonu her eline aldığında 70 sene önceye gidiyor. Turgut Özakman'ın kitabını okumadıysa, okusunlar. Orada yazıyor. Türkiye'nin savaş yılları, 1929 ekonomi buhranı dahil büyüme hızı, yüzde 20'dir. O zaman şimdi neyin büyümesinden bahsediyorlar?"

Programa, CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, milletvekili adayları Figen Albuga Çalıkuşu, Rafet Zeybek, Nusret Bayar, Deniz Filiz, Sevindik Gizli, Cavit Arı ve İbrahim Keser de katıldı.