Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Antalya milletvekili adayları, seçim çalışmalarını sürdürdü

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya milletvekili adayları Hüseyin Samani, Atay Uslu, İbrahim Aydın ve Sena Nur Çelik, seçim çalışmalarına devam etti

AK Parti Antalya Milletvekili ve milletvekili adayı Hüseyin Samani, seçim çalışmaları kapsamında Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi'ndeki esnafı ziyaret etti.

Samani daha sonra, Kepez ilçesine bağlı Kızıllı, Kirişçiler ve Başköy mahalle mitinglerine katıldı. Mitinglerde vatandaşlara seslenen Samani, "En büyük namus meselesi, iktidara sahip çıkmaktır. Milletin emanetine sahip çıkmaktır" dedi.

Milletin Adnan Menderes'in kendilerine emanet ettiği iktidara sahip çıkamadığı savunan Samani, şöyle konuştu:

"1950 ile 1960 arasında Türkiye köyleri ilk defa yolla karşılaştı. Çarıktan ilk defa ayakkabıya geçtik. 1950'ye kadar sadece öküzle çift sürmeyi reva gördüler, sadece çarık giymeyi reva gördüler. Rahmetli Adnan Menderes bu millete yollar yaptı, traktörler getirdi, büyük makineler getirdi, biçerdöverler getirdi. 'Tanrı uludur' diye okunan ezanı Türkçe'ye çevirenlerin karşısında yeniden ezanı 'Allahu Ekber, Allahu Ekber' sedasıyla okuttu ve bütün bunların bedelini canıyla ödedi. Adnan Menderes'in önü kesilmeseydi bugün Türkiye, dünyanın süper güçlerinden biri olacaktı."

Samani, Menderes ile kazanılan fırsata ve emanete sahip çıkılamadığını, geçmişte Adnan Menderes'e yapılanların aynısının, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a yapılmak istendiğini iddia etti.

Adnan Menderes'e, Turgut Özal'a sahip çıkılamadığını ifade eden Samani, "Erbakan'ı da 28 Şubat darbesiyle götürdüler. Ama şimdi bu millet hamdolsun Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan 'a sahip çıkarak tekrar eski Türkiye'ye dönmeyeceğini gösterdi. İnşallah bu 7 Haziran'da bu ülke için önemli virajı geçerek eski Türkiye'ye dönmeyeceğiz" dedi.

- Atay Uslu

AK Parti Antalya milletvekili adayı Atay Uslu, Kepez'de pazar esnafını ziyaret etti ve mahalle toplantılarında vatandaşların sorunlarını dinledi.

Pazar esnafıyla sohbet eden Uslu, daha sonra Santral Mahallesi'nde düzenlenen toplantıya katıldı. Uslu, 7 Haziran'daki seçimlerde partisinin hem Antalya'da hem de Türkiye'de rekor düzeyde oy oranı ulaşacağını iddia etti.

Tekrar iktidar olmaları halinde anayasayı değiştireceklerini kaydeden Uslu, "Prangalardan kurtulacağız. Millete hizmetin önündeki engelleri kaldırıp, yeni anayasa ile Türkiye'nin daha hızlı karar almasını sağlayacak yeni bir yönetim sistemine sahip olacağız" dedi.

Seçilmesi halinde Antalya'ya hizmet etmekten onur duyacağını dile getiren Uslu, "Vereceğiniz güçlü destek, istikrara, yeni anayasaya, başkanlık sistemine, büyük Türkiye'ye 'Evet' demenizdir" diye konuştu.

- İbrahim Aydın

AK Parti Antalya milletvekili adayı İbrahim Aydın, seçim çalışmalarına Manavgat Side'de devam etti. Dünyaca ünlü turizm beldesi Side'de ilk önce taksici ve dolmuşçu esnafını ziyaret eden İbrahim Aydın, Türkiye'de istikrarın devamı için AK Parti'ye 7 Haziran seçimlerinde destek istedi.

Koalisyon dönemlerindeki sıkıntıların yeni kuşak tarafından pek bilinmediğine işaret eden Aydın, "Ama bizler çok iyi biliyoruz. Ülkede istikrarın ve büyümenin devamı için desteklerinizi bekliyorum. 7 Haziran seçimlerinde Sideli taksici ve dolmuşçu kardeşlerimden tam destek istiyorum" dedi.

Daha sonra çarşı esnafını ziyaret eden İbrahim Aydın, Manavgat ve Side'nin ileriki dönemde Antalya'nın parlayan yıldızı olacağını vurguladı. Aydın, şöyle konuştu:

"Manavgatımızı uçuracak projeler açıklandı. Otoban, tünel ve yat limanı projeleri hayata geçirildiğinde bundan en çok Manavgat faydalanacak. Özellikle Altın Portakal Yat Limanı Side ve Manavgat turizmine ayrı bir boyut katacak. Yat turizmiyle birlikte Side ve Manavgat bölgenin parlayan yıldızı olacak."

- Sena Nur Çelik

AK Parti Antalya milletvekili adayı Sena Nur Çelik, seçim çalışmalarını Alanya'da sürdürdü. Alanya'da turizmi 12 aya yaymak istediklerini belirten Çelik, bunun hem ulaşım kalitesi artırılarak hem de turizm çeşitlendirilerek yapılacağını kaydetti.

Kış turizmini canlandırmak için Akdağ'a kayak merkezi yapacaklarını anlatan Çelik, " Spor turizmini geliştirmek için golf sahaları yapağız. Dünyadaki önemli bir başka turizm çeşidi olan kongre turizmini de canlandıracağız" dedi.

Alanya'nın kongre turizmi açısından potansiyeline de işaret eden Çelik, ileriki dönemde ilçenin bu yönde gelişmesi için de çalışmalar yapacaklarını kaydetti. Antalya-Alanya otoyolu ve hızlı tren projelerinin Alanya'ya gelecek nitelikli turist sayısını artıracağına değinen Çelik, bu sayede bölgedeki turizm gelirlerinin de artacağını ifade etti.

Çelik, 7 Haziran'ın başörtülü kadınların seçilme hakkını elde ettiği gün olacağını da belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu ülkede kadınlara seçilme hakkı 1934 yılında verildi. Fakat başörtülü kadınlarımızın bu hakkı kullanması senelerce engellendi. AK Parti başörtülü kadınlarımızın seçilme haklarını kullanmasının önündeki engelleri bir bir kaldırdı. 7 Haziran 2015 seçimleri başörtülü kadınlarımızın seçilme haklarını kullandıkları ilk seçim olacak. 7 Haziran'dan sonra milletimizin iradesini yansıtan demokratik, katılımcı, sivil ve özgürlükçü bir anayasa yapmak için çalışacağız."

Çelik, Faruk-Ümran Karagedik çiftinin düğününe de katıldı.