Genel Seçimlere doğru

Genel Seçimlere doğru
Genel Seçimlere doğru
- CHP Antalya İl Başkanı Esen: - "Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş amaç ve felsefesini çok iyi bilen, aklı ve vicdanı çok yüksek olan halkımız, herşeyi bilir ve gereğini yapar"

ANTALYA (AA) - CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen, " Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş amaç ve felsefesini çok iyi bilen, aklı ve vicdanı çok yüksek olan halkımız, herşeyi bilir ve gereğini yapar" dedi.

Esen, Antalya milletvekili adaylarıyla birlikte Muratpaşa ilçesindeki bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, 1 Kasım seçimlerinde genel başkanlarından sade üyelerine kadar herkesin düşüncesinin "önce Türkiye" olduğunu söyledi.

Adaylar ve örgütle yeni bir seçime hazırlanacaklarını ve halka gidip kendilerini anlatacakları ifade eden Esen, şöyle konuştu:

"Dilerdik ki 7 Haziran 2015 seçimlerinde ortaya çıkan halk iradesi diğer partiler tarafından da kabul edilseydi. Fakat maalesef tek başına iktidar olmaktan başka bir şeyi kabullenmekte zorlanan bir zihniyet, kendi hırsları uğruna ülkeyi karanlıklara doğru götürmek istiyor. Fakat unutmasınlar, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş amaç ve felsefesini çok iyi bilen, aklı ve vicdanı çok yüksek olan halkımız, herşeyi bilir ve gereğini yapar. Buna müsaade etmez. Partimiz, bu amaç ve hedeflerden hiçbir zaman ayrılmamıştır ve hiçbir zaman bireysel menfaatleri ya da parti menfaatlerini öne çıkarmamıştır. Geçmişte olduğu gibi bugün de önce Türkiye demektedir."

Esen, yapılacak seçimlerin Türkiye ve halk için en iyi sonucu doğurmasını dilediklerini kaydetti.