Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- MHP Antalya milletvekili adayları Mehmet Günal ve Tarkan Akıllı, Manavgat'ta basın mensuplarıyla bir araya geldi

ANTALYA (AA) - MHP  Antalya Milletvekili adayları Mehmet Günal ve Tarkan Akıllı, seçim çalışmalarını Manavgat ilçesinde sürdürdü.

Bir kafede düzenlenen toplantıda, MHP Manavgat İlçe Başkanı İsmail Hakkı Karadağ ve ilçe yönetimi de hazır bulundu. 

Burada konuşan Antalya Milletvekili ve adayı Mehmet Günal, 7 Haziran genel seçimlerinden sonra ortaya çıkan tablonun bir koalisyon hükümeti olduğunu, Türk milletinin bu yönde takdir gösterdiğini belirtti.

MHP olarak hiçbir zaman ne bakanlık ne de başka bir şeyin pazarlığına girmediklerinin altını çizen Günal, şöyle konuştu:

"MHP olarak koalisyonla ilgili tüm hazırlıklarımız yapılmıştı. 7 Haziran seçimlerinden sonra herhangi bir koalisyona gitmeyecekleri en başından belliydi. Bugün MHP'nin her şeye 'Hayır' dediğini iddia edenler, koalisyon hükümetini kendileri yanaşmamıştır. MHP olarak hiçbir zaman ne bakanlık ne de başka bir şeyin pazarlığına girmedik."

MHP Antalya Milletvekili ve adayı Tarkan Akıllı ise 7 Haziran seçimlerinde çıkan milletin iradesinin yok sayıldığını ileri sürdü. 7 Haziran seçimlerinin sonunda koalisyon istenilen bir tablo ortaya çıkmasına rağmen ülkede koalisyon kurulamadığını hatırlatan Akıllı, "Liderimiz sayın Devlet Bahçeli 'nin 7 Haziran günü ve bugün söyledikleri aynıdır. Koalisyon için bizim istediğimiz 4 maddeyi kabul etmeyen iktidar 4 bakanı koruma yolunu seçmiştir. Biz MHP olarak bakanlıklar istemedik, bizlerin istediği 4 madde sadece ve sadece Türkiye 'nin geleceği içindi" dedi.

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini vurgulayan Akıllı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"13 yıllık AKP iktidarı ülkenin geleceğini karartmıştır. Sürekli milli iradeden bahsedenler, milletin iradesini yok sayarak, ülkeyi kaosa ve bir seçim sürecine sürüklemişlerdir. Bu iradeyi yok sayanların tek bir amacı vardır. O da milletin ve devletin bekası yerine, kendi aile ve çocuklarının istikbalini düşünmektir. İnanıyorum ki yüce Türk milleti, kendisini ve kanunları yok sayanları 1 Kasım'da sandığa gömecektir."

Konuşmaların ardından Günal ve Akıllı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. MHP Antalya Milletvekilli adayları ve partililer daha sonra Manavgat'taki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.