Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP Antalya milletvekili adayları, DÖSİAD yönetim kurulu toplantısına katıldı

ANTALYA (AA) -  CHP Antalya milletvekili adayları, Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (DÖSİAD) yönetim kurulu toplantısında, ekonomik gelişmeleri ve terör saldırılarını değerlendirdi.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, bir restoranda gerçekleştirilen toplantıya, CHP Antalya milletvekili adayları Çetin Osman Budak, Devrim Kök, Sevindik Gizli, CHP İl Başkanı Semih Esen, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer, parti meclis üyeleri ve adamları katıldı. 

DÖSİAD Başkanı Gencer, konuşmasında, terör saldırılarını kınadı ve milletvekillerinin acilen problemlere çözüm bulmaları gerektiğine inandığını söyledi.

CHP İl Başkanı Esen de iktidara gelmeleri halinde acil sorunlar için "İlk 100 Gün" projesini uygulayacaklarını belirterek, "Bu proje ile küçük ve orta ölçekli sanayi işletmelerinin kapasite ve ekonomik tespitlerini yapacağız. Sanayicinin, iş adamının hayatı 100 günde değişecek. Mutlu iş adamları olacaksınız. Terörle ilgili sağlam adımlar atacağız ve sizlerin çok daha güvenli bir şekilde işlerinizi yapmanızı sağlayacağız" dedi.  

- "Hepimiz aynı gemideyiz"

CHP Antalya milletvekili adayı Kök, 1 Kasım seçimlerinde sanayici ve iş adamlarına büyük görevler düştüğünü belirtti. 

 Bir ülkede adalet, yargı, hukuk, hakkaniyet yoksa orada devlet otoritesinden bahsedilemeyeceğinin altını çizen Kök, şöyle devam etti:

"Bunların olmadığı yerde de iş dünyasının başarılı olmasını bekleyemezsiniz. Bu dönem iş adamlarımıza çok görevler düşüyor. Hepimiz aynı gemideyiz. Yarın bu gemi batarsa hiç kimseyi malı, mülkü, yaptığı serveti kurtaramayacak. Ekonomi önceliğini kaybetti. Bugün burada öncelik konusu ekonomi olmalıydı. Ülkem için bu kadar endişelenmemiştim. 1 Kasım seçimlerinde milli mutabakatın adresi CHP'den geçiyor."

CHP Antalya milletvekili adayı Çetin Osman Budak da halkın bir önceki seçimde hiçbir partiye tek başına iktidarlık vermediğini, toplumunda iradesinin sandığa yansıdığını anlattı. Ülkenin sosyal sorunları, terör sorunları ve bunlarla birlikte gelen ciddi bir ekonomik sorunu olduğuna değinen Budak, şunları kaydetti:

"Sanayicinin, iş adamanın, hepinizin zararını biliyorum. Ben de iş adamıyım, ben de sanayiciyim. Benim de şirketim var. Kilitlenmiş durumdayız. Tekrar sandığa gitmemizin sebebini bir kez daha düşünün. Bir ülkede hukukla adaletle ilgili ciddi kaygılar varsa o ülkede yatırım olmaz. Yabancı yatırımcı da gelip, yatırım yapmaz. Güvenin ortadan kalktığı bir ülkede siz yatırım planları düşünemezsiniz. Ben organize sanayide çok ciddi istihdam sağlayacak yatırımımı başlatmadım, bekletiyorum. Çünkü önüme ne gelecek, nasıl bir şeyle karşılaşacağım bilmiyorum."