Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- MHP Antalya milletvekili adayları Mehmet Günal, Tarkan Akıllı ve Mehmet Cüneyt Güzel, seçim çalışmalarını Manavgat'ta sürdürdü

ANTALYA (AA) - MHP  Antalya milletvekili adayları Mehmet Günal, Tarkan Akıllı ve Mehmet Cüneyt Güzel, Manavgat ilçesinde meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

MHP'li adaylar ve partililer, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, Manavgat Bakkalcılar Odası, Manavgat Esnaf Kefalet Kooperatifi, Manavgat ve Çevresi Esnaf Kefalet Kooperatifi Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) ve Ortopedik Engelliler Derneğini ziyaret etti.

Ziyaretlerde konuşan MHP Antalya Milletvekili ve adayı Tarkan Akıllı, iktidarın uyguladığı ekonomi politikaları nedeniyle özellikle küçük esnafın varlık mücadelesi verdiğini, MHP iktidarında esnafın rahata kavuşacağını söyledi.

Türkiye ekonomisinin son zamanlarda kötüye gittiğini belirten Tarkan Akıllı, şunları kaydetti:

"2000'li yılların başında ekonomik anlamda bir rüzgar yakalanmıştı. Mevcut iktidar bu rüzgarı arkasına alıp gerekli önlemleri alması gereken yerde, sürekli yandaşlarını destekleme yoluna gitti. Bugün geldiğimiz noktada ülkenin ekonomisi neredeyse batma noktasında geldi. MHP iktidarında iş yapan, istihdam sağlayan işletmeleri destekleyeceğiz. Seçim sonrası üç, altı ve 12 aylık tüm önlem planlarımız hazır. 1 Kasım'dan sonra en az bir içinde ülkenin ekonomisini düzlüğe çıkaracağız."

MHP Antalya Milletvekili ve adayı Mehmet Günal da MHP iktidarında nitelikli endüstri bölgeleri oluşturacaklarını bildirdi. Sanayinin kullandığı girdilerin fiyatlarını yükselten fon ve benzeri kesintilerin kaldırılacağını belirten Günal, "Makine teçhizat alımları için kredi kullanımında BSMV alınmayacak. Üretim ve ticarete ilişkin harcamaların gider konusu yapılması sağlanacak. Firmalar üzerindeki harç ve damga vergisi gibi işlem vergileri azaltılacak" dedi.