Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Antalya Milletvekili Samani: - "Bizim hizmet anlayışımız, 'Yapılmazı yapmak"

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya Milletvekili ve milletvekili adayı Hüseyin Samani, partisinin hizmet anlayışının "Yapılmazı yapmak" olduğunu belirtti. 

Seçim çalışmalarını sürdüren Samani, Balbey Mahallesi Kalekapısı'nda esnaf, muhtarlar, oda başkanları ve vatandaşlarla bir araya geldi. Söz konusu bölgenin, kentin önemli tarihi değerlerinden olduğuna dikkati çeken Samani, şunları kaydetti:

"Menderes Türel, ilk döneminde valilik binasını, vakıf iş hanını, okullar bölgesini, vakıf hastanesini yıktı ve o bölgede bir rahatlama sağladı. Ardından Doğu Garajı'na girdi ama orada nekropol çıkınca, bölgedeki çalışma uzadı. Türel, projeyi tamamlayamadan seçim oldu ve Mustafa Akaydın geldi. Burası şehrin göbeği, Balbey Mahallesi. İlgili ilçe belediyesinin böyle bir bakış açısı yok. Valilik binasını, vakıf iş hanını yıkmak önemli bir iş. Herkes bunu başaramaz. Eğer Menderes Bey'in ilk dönemde başlattığı bu çalışmalar devam ettirilseydi, burada önemli gelişmeler oldurdu. Şimdi ikinci dönemde tekrar şehir merkezini değiştirecek projeleri hayata geçiriyoruz."

- "Raylı sistemin EXPO alanına kadar uzaması önemli" 

Samani, bölgenin cazibesinin artırılmasına ilişkin konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yat limanından Kemer'e giden deniz otobüsleri bile Kalekapısı ve Kaleiçi'nin cazibesini artıracak bir proje olarak düşünüldü. Deniz otobüsüyle Kemer'den Kaleiçi Yat Limanı'na gelen turist, asansöre binerek Kalekapısı'na çıkacak. Ardından da tramvayla Şarampol'e ya da raylı sistem hattı uzayınca, istediği diğer yerlere gidecek. Dünyanın her yerinde bu iş böyle. Turist ulaşım imkanları ölçüsünde kent merkezinde gezebilir. Raylı sistemin Aksu'daki EXPO alanına kadar uzaması da önemli. Kundu'dan itibaren Belek ile karayolu bağlantısı da kurulacak. Belek ve Kundu hattını merkezle birleştiriyoruz. Şimdiye kadar bunların yapılmış olması gerekiyordu ama ne yazık ki geçen belediye döneminde bu işlere hiç dokunulmamış."

"Bizim hizmet anlayışımız, 'Yapılmazı yapmaktır" diyen Samani, "Bizim belediyelerimiz, çözülemez denilen sorunları çözer" ifadesini kullandı.

Kırcami planlarının açılan davalar sonucu sürekli iptal edilmesinin bile ulaşım sorunu üzerinde ciddi etkisi olduğunun altını çizen Samani, söz konusu planlamanın yapılmasının ardından açılacak yeni yolların, kent içi trafiğe önemli katkılar sağlayacağını sözlerine ekledi.