"Gloria Ironman 70.3" Antalya Yarışları

"Gloria Ironman 70.3" Antalya Yarışları
"Gloria Ironman 70.3" Antalya Yarışları
- Yarışlarlarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi

ANTALYA (AA) -  Türkiye 'de ilk kez düzenlenen "Gloria Ironman 70.3" Antalya Yarışları'nda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Dünyanın en zorlu triatlon yarışı olarak kabul edilen ve Belek Sahil Park'ta başlayan müsabakalara, 60 ülkeden bin 224 sporcu katıldı. 11'i kadın olmak üzere 64 profesyonel sporcu ile farklı yaş gruplarından yarışmacıların denize girmesiyle başlayan yarışta, sporcular önce 1,9 kilometrelik yüzme etabında kulaç attı. Sporcular daha sonra 90 kilometre bisiklete bindi ve 21,1 kilometre koşarak bitiş çizgisine ulaştı.

Yarış sonunda düzenlenen ödül töreninde profesyonel erkeklerde ilk beş sırayı alan Belçika'dan Frederik Van Lierde, Almanya'dan Paul Schuster, Patrick Lange, Polonya'dan Sowinski Milosz ve Danimarka'dan Knossalla Matthias ile kadınlarda Belçika'dan Alexandra Tondeur, İspanya'dan Gurutze Frades, İngiltere'den Caroline Livesey, Avusturya'dan Gruber Elisabeth ve Macaristan'dan Halasz Arina'ya plaketleri verildi.

Yarışmanın en yaşlı sporcusu Rusya'dan 80 yaşındaki Borris Krillov da plaket takdim edildi. Törende farklı yaş gruplarında derece alan sporculara da ödülleri verildi. Yarışta, 4 saat 28 dakika 12 saniye zamanlamayla Barlas Kazancı en hızlı Türk erkek atlet oldu.

Profesyonel kadınlarda birinciliği elde eden Alexandra Tondeur, törende yaptığı konuşmada, 2015 sezonunda ilk yarışını kazandığı için mutlu olduğunu söyledi. Erkeklerde birinciliği kazanan Frederik Van Lierde de 2013'te Ironman Dünya Şampiyonluğu'nu kazandığını hatırlattı. Bu yılın ilk yarışında ve Antalya'daki son yarışta birincilik kazandığını anlatan Van Lierde, Türk sporseverlerin atletlere gösterdiği ilginin kendisini memnun ettiğini ifade etti.

Törene, Antalya Vali Yardımcısı Mestan Yayman, Serik Kaymakamı Rıfat Altan, Ironman Avrupa , Güney Afrika ve Ortadoğu Üst Düzey Yöneticisi Thomas Dieckhoff Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın de katıldı.