Görme engelli dağcılardan Hacıcaferoğlu'na ziyaret

Görme engelli dağcılardan Hacıcaferoğlu'na ziyaret
Görme engelli dağcılardan Hacıcaferoğlu'na ziyaret
ANTALYA (AA) - Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği, Akdeniz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile Toroslar Doğa Sporları Kulübü işbirliğiyle...

ANTALYA (AA) -  Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği, Akdeniz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile Toroslar Doğa Sporları Kulübü işbirliğiyle Ağrı Dağı'nın zirvesine tırmanan görme engelli sporcular, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu'nu ziyaret etti.

Ziyarette, Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı, İsmail Sabancı, Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Muharrem Koç, mihmandar Hikmet Şeker, İbrahim Oğuz, Hamit Söğütlü de bulundu.

Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Koç, ziyarette yaptığı konuşmada, ağustos ayında gerçekleştirilen Ağrı Dağı tırmanışına ilk kez 4 kadın görme engelli sporcunun da katıldığını, tırmanışta Antalyalı sporcuların çeşitli dereceler elde ettiğini kaydetti.

Hacıcaferoğlu'ndan Yunanistan'daki Olimpos Dağı'na tırmanmak için destek isteyen Koç, "Türkiye adına yarışıp, Olimpos Dağı'na çıkan ilk Türk görme engelli sporcu unvanını kazanmak istiyoruz" dedi.

Hacıcaferoğlu da görme engelli sporcuların önemli parkuru başarıyla geçtiğine işaret etti. Sporcular için "engelli" kelimesini kullanmak istemediğini dile getiren Hacıcaferoğlu, "Hepimiz farklı dallardaki sporcularız ve spor yaparak önemli başarılara imza atıyoruz" dedi.