Görsel kirlilikle mücadele Mevlana'dan başlayacak

Görsel kirlilikle mücadele Mevlana'dan başlayacak
Görsel kirlilikle mücadele Mevlana'dan başlayacak
- Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal: - "Bölgede bulunan 80 binanın tümünü belediye olarak boyayacağız"

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bina boya uygulaması için pilot bölge seçilen Mevlana bölgesindeki 80 binanın yöneticisi, kat malikleri ve muhtarlarıyla bir araya geldi.

Başkan Uysal, pilot bölge seçilen Mevlana Caddesi'nde yapılacak çalışmaları muhtarlar, apartman yöneticileri ve kat maliklerine anlattı.

Mimarlar Odası ve Akdeniz Üniversitesinin hazırlayacağı projenin ardından boyama çalışmalarının başlayacağını söyleyen Başkan Uysal, "Bölgede bulunan 80 binanın tümünü belediye olarak boyayacağız. Boyama işlemi tamamlandıktan sonra Mevlana Caddesi yeni bir çehreye bürünecek" diye konuştu.

Tespit edilen 78 binayı beyaz , turkuaz, yeşil gibi renklere boyayacaklarını kaydeden Uysal, "Cephesi kaplı iki binayı Mimarlar Odasının hazırlayacağı projeyle yapacağız" dedi.

Kat maliklerinden yapılacak düzenlemelere destek isteyen Başkan Ümit Uysal, şöyle konuştu:

"Tüm binaların cephelerini, bu alan pilot uygulama alanı olduğu için ücretsiz boyayacağız. Sadece kat maliklerinden cephelerde bulunan klima ve benzeri unsurların kaldırılmasını istiyoruz. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Mevlana Caddesi'ndeki uygulama diğer bölgelere de örnek olacaktır. Muratpaşa'da kent kimliği ortaya çıkacaktır."


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  Antalya

  ,

  Mevlana

  ,

  Beyaz

  ,

  Belediye

  ,

  başkan

  ,

  kent

  ,

  BİNA