Gündoğmuş'taki gölet ve sulama projesi

Gündoğmuş'taki gölet ve sulama projesi
Gündoğmuş'taki gölet ve sulama projesi
ANTALYA (AA) - Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Gündoğmuş Sümeni Göleti ve Sulaması inşaatında yüzde 95 fiziki gerçekleşme...

ANTALYA (AA) - Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Gündoğmuş Sümeni Göleti ve Sulaması inşaatında yüzde 95 fiziki gerçekleşme seviyesine ulaşıldığını bildirdi.

Özgür, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu proje sahasının, Antalya'ya yaklaşık 150 kilometre mesafedeki Gündoğmuş ilçesinin bir kilometre güneybatısında yer aldığını belirtti. 

Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür eden Özgür, şunları kaydetti: 

"'Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu tarafından 8 Mart 2014 tarihinde temeli atılan Gündoğmuş Sümeni Göleti ve Sulaması inşaatımızda yüzde 95 fiziki gerçekleşme seviyesini yakalamış durumdayız. Gölet inşaatı tamamlanan projemizin sulama inşaatını da çok kısa zamanda tamamlayarak, bölgedeki vatandaşlarımızın istifadesine sunmuş olacağız. Bu projemizle göletimizden alınacak suyla yaklaşık 980 dekar tarım alanı basınçlı borulu sistemle modern şekilde sulanacaktır."

Özgür, proje tamamlandığında dekar başına yılda bin 930 lira  gelir artışı, ülke ekonomisine yıllık 1 milyon 891 bin 400 lira katkı, 118 kişiye ise istihdam alanı sağlanacağını ifade etti.