Güneydoğu Asya ile Ticaret ve Yatırım Olanakları Toplantısı

Güneydoğu Asya ile Ticaret ve Yatırım Olanakları Toplantısı
Güneydoğu Asya ile Ticaret ve Yatırım Olanakları Toplantısı
- ASEAN Ankara Komitesi Başkanı Charungvat: - "Umarım, bundan sonra ATSO ve Antalyalı yatırımcılarla iş imkanları oluşturarak sağlam ticari köprüler kuracağız"

ANTALYA (AA) - Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Ankara Komitesi Başkanı ve Tayland'ın Ankara Büyükelçisi Tharit Charungvat, Antalyalı yatırımcılarla iş imkanları oluşturup, sağlam ticari köprüler kurmak istediklerini söyledi.

Charungvat, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)  Atatürk Konferans Salonu'nda düzenlenen "Güneydoğu Asya ile Ticaret ve Yatırım Olanakları Toplantısı"nda, Antalya'nın kendileri için en önemli yatırım şehri olduğunu belirtti.

Bugüne kadar yatırım çalışmalarının ağırlıklı olarak İstanbul 'a yapıldığını ifade eden Charungvat, "Umarım, bundan sonra ATSO ve Antalyalı yatırımcılarla iş imkanları oluşturarak sağlam ticari köprüler kuracağız" dedi.

Güneydoğu Asya ülkelerinin Türkiye ve Antalya için yatırım planları, iş yapma yöntemlerinin ele alındığı toplantının sonunda ATSO Başkan Yardımcısı Mustafa İssi, Charungvat ile Brunei'nin Ankara Büyükelçisi Mohd Sahrip Othman, Endonezya'nın Ankara Büyükelçisi Wardana, Filipinler'in Ankara Büyükelçisi Maria Rowena Mendoza Sanchez ve Malezya'nın Ankara Büyükelçisi Dato Amran Bin Mohamed Zin'e, ATSO Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı sulu boya Kaleiçi tablolardan hediye etti. 

-Antalya'da 7 Güneydoğu Asya firması faaliyet gösteriyor

Heyetin ATSO'yu ziyaretinde konuşan Mustafa İssi, odaya kayıtlı 3 bine yakın yabancı ortaklı firma arasında 5 Malezya, bir Endonezya ve bir Singapur firmasının kentte yatırımlarının bulunduğunu bildirdi. 

Charungvat ise Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliğinin 10 ülkeden oluştuğunu ve 7'sinin Türkiye'de büyükelçilikleri bulunduğunu kaydetti.