Gürcistan, EXPO 2016'ya katılım anlaşmasını imzaladı

Gürcistan, EXPO 2016'ya katılım anlaşmasını imzaladı
Gürcistan, EXPO 2016'ya katılım anlaşmasını imzaladı
ANTALYA (AA) - Gürcistan, EXPO 2016 Antalya'ya katılım anlaşması imzaladı.EXPO 2016 Antalya Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya'da...

ANTALYA (AA) - Gürcistan, EXPO 2016 Antalya'ya katılım anlaşması imzaladı.

EXPO 2016 Antalya Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya'da yapılan anlaşmayı Gürcistan adına Ülke Komiseri Tamaz Darchidze, EXPO 2016 Antalya adına Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül imzaladı.

İmza töreninde konuşan Darchidze, Gürcistan'ın 120 yıllık bir geçmişe sahip Batum Botanik Bahçesi ile EXPO 2016'ya katılacağını belirterek, dost ve kardeş ülke Türkiye 'de yapılacak proje içerisinde yer almaktan mutluluk duyduklarını bildirdi.

Darchidze, özellikle "çiçek ve çocuk " temasından çok etkilendiklerini belirterek, EXPO alanında çocuklar düşünülerek projelendirilen yapıları da başarılı bulduklarını kaydetti.

Tamaz Darchidze, "Herkes için çok önemli bir proje olduğunu düşünüyorum. Özellikle alt temalar arasında yer alan biyoçeşitlilik açısından önemli. EXPO 2016 Antalya'ya farklı ülkelerin katılımları da olacak. Ekosistemle ilgili bilgi paylaşımı yapılabilir" dedi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül de EXPO 2016 Antalya'da Gürcistan'ı yalnızca bahçesiyle değil, halk oyunları, yerel sanatçıların vereceği konserler ile de görmek istediklerini belirtti.

İmza töreninin ardından, Gürcistan Ülke Komiseri ve Batum Botanik Bahçesi Müdürü Tamaz Darchidze ve Batum Botanik Bahçesi Müdür Yardımcısı Levan Davitze, EXPO 2016 sergi alanı gezerek proje ve inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı.