Güvenli Gelecek Gençlerle Gelecek Projesi

Güvenli Gelecek Gençlerle Gelecek Projesi
Güvenli Gelecek Gençlerle Gelecek Projesi
- Akdeniz Üniversitesi ve Antalya İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile geliştirilen proje kapsamında, 200 öğrenciye dil eğitimi verilmeye başlandı

ANTALYA (AA) - Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ve Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile geliştirilen, "Güvenli Gelecek Gençlerle Gelecek Projesi"nin uygulanmaya başlandığı bildirildi.

Antalya İl Emniyet Müdürülüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırlanan projenin, Akdeniz Üniversitesi ile yapılan işbirliği ile faaliyete geçtiği belirtildi.

Açıklamada, proje kapsamında, Akdeniz Üniversitesine yeni kayıt olan öğrencilerin şehre adaptasyonlarının sağlanıp suç mağduru olmalarını engellemek amacıyla, 17-25 yaş arası 200 öğrencinin seçildiği ve bu öğrencilere ilk olarak özel bir dil kursu tarafından iki aylık temel, orta ve ileri düzeyde 72 saat ingilizce eğitimi verildiği kaydedildi.

Öğrencilerin sosyalleşmeleri ve kaynaşmaları için Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yat gezisi düzenlendiği de bildirildi.