Habibler Mahallesi'nde halk buluşması yapıldı

Habibler Mahallesi'nde halk buluşması yapıldı
Habibler Mahallesi'nde halk buluşması yapıldı
- Kepez Belediye Başkanı Tütüncü: - "Gazi, Sütçüler, Hüsnü Karakaş, Mehmet Akif Ersoy, Baraj ve Habibler mahallelerinde 20 bine yakın kişiyi ilgilendiren konut alanındaki vakıf parselleri üzerindeki tapu mülkiyeti sorununu çözeceğiz"

ANTALYA (AA) - Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, halk buluşmasına Habibler Mahallesi'nde devam etti.

Tütüncü, kat artışı, yeni yolların açılması, hastane ve okul yatırımları yapılan Habibler Mahallesi'ne, ağız ve diş hastanesi, vakıf parsellerinin çözümü ve semt spor sahası müjdesi verdi.

Yaklaşık 6 saat süren ziyarette Tütüncü, açık hava toplantılarında, evlerinde, yerlerinde bir araya geldiği mahalle sakinlerinin hizmet taleplerini dinledi. Tütüncü, evlerinde ziyaret ettiği bazı hastaların taleplerinin karşılanması için de bürokratlarına talimat verdi. 

Açık hava toplantılarında mahalle sakinlerine seslenen Tütüncü, belediye başkanlığına ilk aday olduğu 2009'daki Habibler Mahallesi ile bugünkü mahalle arasında büyük bir değişimin olduğunu söyledi.

Tütüncü, mahallenin şehirleşmesi ve bölgeye kalıcı yatırımların gelebilmesi amacıyla kapalı olan imarlı yolların açılmasına önem verdiklerini belirtti.

Habibler Mahallesi'ne 32 kilometre yeni yol açtıklarını ifade eden Tütüncü, yeni yol açma çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.

İmara uygun modern konutların yapılması için Habibler ile çevredeki mahallelerde emsal artışı yaptıklarını anlatan Tütüncü, "Güzel binaların yapılmasını sağlayalım diye geçtiğimiz dönem inşaat metrekarelerinde yüzde 42'lik bir artış sağladık.  Bu artış sonrası 18 dairenin sığdığı bir parsele şimdi 24 daire sığıyor" diye konuştu.  

Vakıf parselleri üzerinde konutları olan vatandaşlara tapu müjdesi veren Tütüncü, şunları kaydetti:

"Vakıf arazilerindeki mülkiyet problemi, Hazine ile yapılan karşılıklı arazi takası yöntemiyle çözülüyor. Mahallemizin en önemli beklentisi olan tapuyla alakalı geçtiğimiz 6 aylık zamanda çok önemli çalışmalar yaptık. Birçok vatandaşımız yıllardır bekledikleri tapularına kavuştu. Gazi, Sütçüler, Hüsnü Karakaş, Mehmet Akif Ersoy, Baraj ve Habibler mahallelerinde 20 bine yakın kişiyi ilgilendiren konut alanındaki vakıf parselleri üzerindeki tapu mülkiyeti sorununu çözeceğiz. Bunu da tapu emlak değeri 23 milyon lira, piyasa değeri ise 123 milyon lira olan takas işlemi sayesinde yapacağız."

Ziyaretlere, AK  Parti Kepez İlçe Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Turan, bazı meclis üyeleri, Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, Habibler Mahalle Muhtarı Ali Kundakçı, Gazi Mahalle Muhtarı Mehmet Orbay da eşlik etti.