Hakkari'deki polis aracına bombalı saldırı

Hakkari'deki polis aracına bombalı saldırı
Hakkari'deki polis aracına bombalı saldırı
- Hakkari'deki polis aracına yapılan bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Serkan Çölkesen'in Antalya'daki baba ocağına ateş düştü - Şehit polisin Antalya'daki baba evine dev Türk bayrağı asıldı

ANTALYA (AA) - Hakkari'deki polis aracına yapılan bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Serkan Çölkesen'in Antalya'daki baba ocağında ateş düştü.

Teröristlerce yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu şehit olan Serkan Çölkesen'in (24) Antalya'daki baba ocağına şehit haberi polis yetkililerince verildi. Şehidin Kızıltoprak Mahallesi'ndeki baba evine haberin duyulmasından sonra çok sayıda vatandaş gelerek aileye üzüntülerini dile getirdiler. Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ve Antalya Müftüsü Osman Artan da baba Bayram ve Anne Hacer Çölkesen'i ziyaret ederek taziyelerini bildirdi. Şehidin evine dev Türk bayrağı asıldı.

Hazır bekletilen 112 ekipleri fenalaşan aile üyelerine müdahalede bulundu.

3 kardeş oldukları öğrenilen Şehit Serkan Çölkesen'in 2 ay önce Hakkari'deki ilk görev yerine gittiği belirtildi.

Hakkari- Van karayolunun 30. kilometresinde, teröristlerce  önceden yol kenarıma yerleştirilen mayının, zırhlı polis aracının geçişi esnasında patlatılması sonucu polis memurları Mehmet Tuğal ile Serkan Çölkesen şehit olmuş, 2 polis memuru da yaralanmıştı. Olayda hükümlü A.K. da hayatını kaybetmişti.