Halil Fidan'ın sağlık durumu

Halil Fidan'ın sağlık durumu
Halil Fidan'ın sağlık durumu
- Beyin kanaması geçiren Antalyaspor'un altyapı futbol takımı oyuncusu Halil Fidan'ın tedavisi sürüyor - Futbolcunun babası Hüseyin Fidan: "Hastanede bekliyoruz ve Allah'tan umudu kesmiyoruz"

ANTALYA (AA) - Antalyaspor'un altyapı futbol takımında oynayan 17 yaşındaki Halil Fidan'ın tedavisi, yoğun bakım ünitesinde sürüyor.

Antalya'da üç gün önce Meltem Bulvarı'nda otobüsten indikten sonra fenalaşan ve Özel Yaşam Hastanesi'ne kaldırılan Halil Fidan, halen yoğun bakım ünitesinde tutuluyor.

Genç futbolcunun babası Hüseyin Fidan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun 9 yaşında futbola başladığını, hiçbir sağlık probleminin olmadığını söyledi.

Hastaneye gelerek ve kendisini arayarak yalnız bırakmayan Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye teşekkür eden Fidan, "Hastanede bekliyoruz ve Allah'tan umudu kesmiyoruz" dedi.

Futbolcunun amcası Ahmet Fidan da Halil'in antrenman sahasına 100-150 metre kala yere yığıldığını öğrendiklerini anlattı. Hastaneye vardıklarında kendilerine sara nöbeti geçirdiğinin söylendiğini belirten Ahmet Fidan, "Şu anda yoğun bakımda. Kanaması vardı ve durdu" diye konuştu.

 

- "Durumu ciddiyetini koruyor"

 

Hastanenin Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü'nden Opr. Dr. Salih Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halil Fidan'ın üç gün önce şuurunun kapanması üzerine hastaneye getirildiğini hatırlattı.

Futbolcunun beyin kanaması geçirdiğini belirten Kaya, "Halen komada ve durumu ciddiyetini koruyor" dedi.

 

- Antalyaspor'dan açıklama

 

Antalyaspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, "U19 Futbol Altyapı oyuncumuz Halil Fidan geçirmiş olduğu beyin kanaması nedeniyle özel bir hastanede yoğun bakım altına alınmıştır. Oyuncumuzun sağlığına bir an önce kavuşması temennisiyle kulüp olarak tüm destek ve takibimizi sürdürmekteyiz" ifadelerine yer verildi.