Halil Sezai'den EXPO 2016 ünlüler ormanına jakaranda ağacı

Halil Sezai'den EXPO 2016 ünlüler ormanına jakaranda ağacı
Halil Sezai'den EXPO 2016 ünlüler ormanına jakaranda ağacı
- Şarkıcı ve oyuncu Halil Sezai, EXPO 2016 Antalya sergi alanındaki ünlüler ormanına jakaranda ağacı dikti

ANTALYA (AA) - Şarkıcı ve oyuncu Halil Sezai, EXPO 2016 Antalya sergi alanında bulunan ünlüler ormanına jakaranda ağacı dikti.

EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan yazılı açıklamaya göre, EXPO 2016'ya destek vermek amacıyla Antalya'ya gelen Halil Sezai, Aksu ilçesinde bulunan sergi alanına ağaç dikti.

Sezai, önce proje hakkında bilgi aldı, ardından bin 121 dönümlük sergi alanına geçerek, kendisi için hazırlanan jakaranda ağacına künyesini takıp, kürekle toprak attı ve can suyu verdi.

Projeyi çok etkileyici bulduğunu belirten ve kendisini davet eden yönetime teşekkür eden Sezai, şunları kaydetti:

"Kendi adıma bir ağaç olması ömrüm bolunca unutamayacağım bir hediye. Dolayısıyla çok mutluluk verici bir şey. Her sene ziyarete gelip ağacımı kontrol edeceğim. Bazı organizasyonlar dışında kendim de fidan alıp TEMA'ya hediye ettim ya da yardımda bulundum. Ben zaten bitkilerle ve ağaçlarla uğraşmayı çok severim. Kendi organik ürünlerimi üretmeye çalışan bir insanım ama bu başka daha özel bir jakaranda ağacı."

Alandaki "Sanat Sokağı" bölümünü de çok beğendiğini ifade eden Sezai, kendisinin alanda şarkı söylemek istediğini bildirdi.