Hande Yener, EXPO 2016 alanına fidan dikti

Hande Yener, EXPO 2016 alanına fidan dikti
Hande Yener, EXPO 2016 alanına fidan dikti
ANTALYA (AA) - Şarkıcı ve söz yazarı Hande Yener, EXPO 2016 Antalya sergi alanına maclura pomifera (Yalancı kızılderili portakalı) dikti.Antalya...

ANTALYA (AA) - Şarkıcı ve söz yazarı Hande Yener, EXPO 2016 Antalya sergi alanına maclura pomifera (Yalancı kızılderili portakalı) dikti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yaz konserlerinde sahne alan şarkıcı Yener, Aksu ilçesindeki EXPO 2016 Antalya alanını ziyaret etti. Yönetim binasında EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül tarafından karşılanan şarkıcıya kısa bir görsel brifing sunuldu. Projeye, "Çok büyük bir organizasyon" diyen Yener, bin 121 dönümlük araziyi araçla gezdikten sonra ağaç dikeceği bölgeye geldi.

Adına ayrılan yalancı kızılderili portakalı ağacına toprak atan şarkıcı Hande Yener'e, Genel Sekreter Yardımcısı Şengül de yardımcı oldu. Yener, ağacın gövdesine künyesini takıp, can suyunu verdi. 

"İşte benim de dikili bir ağacım var" diyen Yener, EXPO 2016 Antalya alanına ağaç diken ilk kadın sanatçı oldu. Yener, "Çok mutluyum. Bu güzel projede bulunduğum için. Umarım açılışta da burada olacağım. Hem çocuklarımız için hem de tüm dünyanın ilgisini çekecek bir proje. Ağaç diktik bir portakal ağacım oldu. Birçok sanatçı arkadaşımın burada ağacı var. Proje bittiğinde burada gururla tekrar bulunmak isterim" dedi.

Yener'e EXPO 2016 Antalya'nın sembol çiçeği şakayık armağan edildi.