Hasta kütüphanesi için kitap toplama kampanyası

Hasta kütüphanesi için kitap toplama kampanyası
Hasta kütüphanesi için kitap toplama kampanyası
- Aşır Aksu Hastanesi Psikiyatri Kliniği'ne açılacak hasta kütüphanesi için kitap ve eğitsel araç toplama kampanyası başlatıldı

ANTALYA (AA) - Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yer alan Aşır Aksu Hastanesi Psikiyatri Kliniği'ne açılacak hasta kütüphanesi için kitap ve eğitsel araç toplama kampanyası başlatıldı.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, Aşır Aksu Hastanesinde tedavi gören psikiyatri hastalarının rehabilitasyon sürecinde sosyal gelişimlerini artırmak, klinikte geçirilen sürenin daha etkin kullanılmasını sağlamak amacıyla hastane psikiyatri kliniği yetkililerince kitap ve eğitsel araç bağışı kampanyası başlatıldığı bildirildi.

Aşır Aksu Hastanesi Psikiyatri Kliniği Sorumlu Hemşiresi Emine Önder Aksoy, psikiyatri hastalarının klinikte 1-2 aylık süreçlerde tedavi gördüklerini belirterek, "Hastalarımızın çoğunluğunu kimsesiz hastalar oluşturmaktadır. Hastalarımızın tedavileri dışında çeşitli ihtiyaçları olmakta, ancak kliniğimiz bu ihtiyaçlara yetmemektedir" açıklamasında bulundu.

Klinikteki kütüphaneye kitap, tahta lego, puzzle gibi eğitsel araçlar bağışlanabileceğini bildiren Aksoy, hastaların klinikte geçirdikleri süreyi verimli geçirmelerini, sosyalleşmelerini ve bu sayede toplumdan izole olmadan rahat bir şekilde hayata geçişlerini sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

Aksoy, tüm duyarlı vatandaşları evlerinde daha önce okudukları ve rafta bekleyen kitapları, eğitsel araçları kliniklerinin kütüphanesine bağışlamaya davet etti.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  kitap

  ,

  Kamu

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal