Hasta ve yakınlarına sıcak yuva

Hasta ve yakınlarına sıcak yuva
Hasta ve yakınlarına sıcak yuva
- Altındağ Mahallesi'nde ücretsiz hizmet veren 71 kişi kapasiteli konuk evinde, misafirlere üç öğün yemek, sıcak su, internet, televizyon, çamaşırhane imkanı sunuluyor

ANTALYA (AA) - Şehir dışından tedavi amaçlı Antalya'ya gelen ve kalacak yer bulamayan hasta ve hasta yakınları, Büyükşehir Belediyesi Hasta Konuk Evi'nde kalabiliyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesindeki Hasta Konuk Evi, il dışından gelen ancak kalacak yeri olmadığı için hastane koridorlarında ve bahçesinde konaklayan vatandaşlara hizmet veriyor.

Altındağ Mahallesi'nde ücretsiz hizmet veren 71 kişi kapasiteli konuk evinde misafirlere üç öğün yemek, sıcak su, internet , televizyon, çamaşırhane imkanı sunuluyor. Hastalar için 24 saat hemşirenin görev yaptığı tesiste 16 personel çalışıyor.

Marmaris'ten tedavi için Antalya'ya gelen İsmail Yılmazer, 1,5 aydır konukevinde kaldığını söyledi. Rahatsızlığı nedeniyle bacağı kesilen ve tedavisi devam eden Yılmazer, şöyle konuştu:

"Kalacak yerim yoktu. Çok sıkıntılı bir süreç geçirdim. Öğrendim ki Büyükşehir Belediyesinin böyle bir tesisi varmış. Güzel bir hizmet. Çalışanlar bizi el üzerinde tutuyor. Çok iyi ağırlanıyoruz. Yeni protezim takıldı ve tedavim 4 hafta daha sürecek. Tüm bu süreçte içim rahat. Sağlıklı koşullarda tedavimi sürdürdüğüm için mutluyum. Bu hizmette emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Süper bir tesis."

Misafirlerden Yalçın Dürülü, İstanbul 'da mide ameliyatı geçirdiğini ve tedavi için Antalya'ya geldiğini anlattı. Kemoterapi aldığına değinen Dürülü, hastalığı nedeniyle maddi sıkıntılar yaşadığını ve sokakta kaldığını vurguladı. Konukevinin şartlarının çok iyi olduğunu belirten Dürülü, "Sürekli hemşiremiz var. İğnemizi yapıyor, kontrollerimize bakıyor. Her şeyden önemlisi 'Kimsin, necisin?' denmiyor, insana insanca yaklaşılıyor" dedi.

Kalp rahatsızlığı yüzünden Antalya'da bulunan Abraham Arslan, Büyükşehir Belediyesinin hastaların yoğun olarak tercih ettiği bir şehirde önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini ifade etti. Konuklardan Nedim Sargın ise kendisini evinde hissettiğini dile getirerek, güler yüzlü hizmetin kendilerine moral olduğunu söyledi.