Hastane personeline "Sosyal Sermaye Eğitimi"

Hastane personeline "Sosyal Sermaye Eğitimi"
Hastane personeline "Sosyal Sermaye Eğitimi"
ANTALYA (AA) - Kumluca Devlet Hastanesi personeline "Sosyal Sermaye Eğitimi" verildi.Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Ayşegül Alkan,...

ANTALYA (AA) - Kumluca Devlet Hastanesi personeline " Sosyal Sermaye Eğitimi" verildi.

Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Ayşegül Alkan, eğitimle sağlık personelinin kurumsal ve toplumsal etkileşimlerinin artırılmasının amaçlandığını söyledi.

Güçlü ve yenilikçi Türkiye 'nin belirlenen hedeflere ulaşmasında sosyal sermayenin, finansal sermaye ve beşeri sermaye ile aynı oranda önem taşıdığını ifade eden Alkan, şöyle konuştu:

"Yapılan çalışmalar sosyal sermayesi yüksek toplumların daha üretken, girişimci, sağlıklı, yaratıcı, yeniliklere uyum sağlayan, insani değerlere önem veren, aidiyet ve faydalı olma duygusu gelişmiş bilinçli ve kalkınmış olduğunu göstermektedir. Gelişmiş topumun oluşturulmasında ve sosyal kalkınmanın sağlanarak yenilikçi fikirlerin ortaya çıkmasında sosyal sermaye, bilgi toplumu için çok önemli bir unsur olarak bilinmektedir. Biz de bu düşünceyle hastane personelimizin böyle bir eğitim almasını sağladık. İnşallah eğitimlerin geri dönüşümünü güzel bir şekilde alırız."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal