Hayali MUBİM'e yapılan müracaatla gerçekleşti

Hayali MUBİM'e yapılan müracaatla gerçekleşti
Hayali MUBİM'e yapılan müracaatla gerçekleşti
- Alanya'nın Türktaş Mahallesi'nde yaşayan engelli Mehmet Tuncer'in akülü sandalye hayali, Muhtar Mehmet Arıkan'ın MUBİM'e yaptığı müracaatla gerçek oldu

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Bilgi Merkezi (MUBİM) ile muhtarlar her türlü istek, şikayet ve önerilerini yetkililere iletebiliyor.

Muhtarlar sosyal yardımlardan, yol ve su ihtiyaçlarına kadar tüm taleplerine kısa süre içinde cevap alabiliyor. Türktaş Mahalle Muhtarı Mehmet Arıkan, MUBİM'e başvurarak, mahalle sakini engelli Mehmet Tuncer'in yaşadığı zorluğu anlattı ve akülü tekerlekli sandalye isteğini dile getirdi.

İstek MUBİM sistemine düştüğü andan itibaren Büyükşehir yetkilileri sorunun çözülmesi için çalışma başlattı. MUBİM'e yapılan tüm müracaatları cep telefonundan takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, engelli vatandaşa bir an öne akülü sandalye gönderilmesi için talimat verdi. 

Başkan Türel'in talimatıyla engelli Mehmet Tuncer'in muhtar Arıkan vasıtasıyla ilettiği talebi kısa sürede yerine getirildi. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Mehmet Tuncer'e akülü tekerlekli sandalye gönderdi.

Tuncer'e tekerlekli sandalyesi büyükşehir görevlileri ve Muhtar Mehmet Arıkan tarafından teslim edildi. Akülü sandalyesine kavuşan Tuncer, artık rahatça dolaşabileceğini belirterek, Türel'e teşekkür etti. 

- "İhtiyaçlar bizlere MUBİM aracılığıyla iletiliyor"

Alanyalı muhtarların MUBİM sistemini aktif olarak kullandığını belirten Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, "Muhtarlarımız mağdur durumda olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını bizlere MUBİM aracılığıyla iletiyorlar. Muhtarımızdan gelen talebin ardından tüm birimlerimiz ile çalışmaya başlıyor ve sorun çözülüyor. Duyarlılık göstererek engelli vatandaşlarımıza yardım ulaştırmamıza vesile olan herkese teşekkür ederim" dedi.