Hayvanat bahçesi ilaçlandı

Hayvanat bahçesi ilaçlandı
Hayvanat bahçesi ilaçlandı
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Sarnıç Tepe Hayvanat Bahçesi, insan ve hayvan sağlığına zararlı haşerelere karşı ilaçlandı.Kumluca Belediyesi'ne...

ANTALYA (AA) ? Kumluca Belediyesi Sarnıç Tepe Hayvanat Bahçesi, insan ve hayvan sağlığına zararlı haşerelere karşı ilaçlandı.

Kumluca Belediyesi'ne ait Sarnıç Tepe Hayvanat Bahçesinde bulunan hayvanları zararlı haşerelere karşı korumak, hayvanat bahçesini ziyaret eden vatandaşların da bu zararlılardan etkilenmemeleri için Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından ilaçlandı.

Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Veteriner Hekim Süleyman Falay, Sarnıç Tepe Hayvanat Bahçesinden kanatlı ve memeli yaklaşık 650 hayvanın bulunduğunu, bu hayvanları zararlı haşerelere karşı korumak amacıyla hayvanat bahçesinin belirli aralıklarla ilaçlandığını söyledi.

Yapılan ilaçlamanın hayvanat bahçesinde bulunan hayvanlara ve hayvanat bahçesini ziyarete insanlara etkisinin bulunmadığını ifade eden Falay, "Hayvanlarımızın ve çevre sağlığını korumak amacıyla hayvanat bahçemizin ilaçlamasını yaptık. İlaçlamadaki amacımız hayvanlarımıza zarar veren haşereleri etkisiz hale getirmek" dedi. 


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  başkan

  ,

  koruma

  ,

  Karşı