HDP Antalya milletvekili adayları tanıtıldı

HDP Antalya milletvekili adayları tanıtıldı
HDP Antalya milletvekili adayları tanıtıldı
- HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Oluç: - "Türkiye'de kardeş kanı dökülmesin, hiç bir gencimiz yaşamını yitirmesin, herkes eşitlik, barış ve huzur içinde bir arada yaşayabilsin, bunun için mücadele ettik ve bunun için de mücadele etmeye devam edeceğiz"

ANTALYA (AA) - HDP Genel Eş Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Saruhan Oluç, " Türkiye 'de kardeş kanı dökülmesin, hiçbir gencimiz yaşamını yitirmesin, herkes eşitlik, barış ve huzur içinde bir arada yaşayabilsin, bunun için mücadele ettik ve bunun için de mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi. 

Konyaaltı ilçesinde bir restoranda düzenlenen toplantıda, HDP'nin Antalya milletvekili adayları tanıtıldı.

Toplantının açılışında konuşan Saruhan Oluç, HDP'nin 1 Kasım'da 7 Haziran'dan daha fazla destek alacağına inandığını dile getirdi.

HDP'nin daha güçlü bir grupla Mecliste yer alacağını savunan Oluç, "Türkiye'de kardeş kanı dökülmesin, hiçbir gencimiz yaşamını yitirmesin, herkes eşitlik, barış ve huzur içinde bir arada yaşayabilsin, bunun için mücadele ettik ve bunun için de mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.

Seçim öncesinde parti binalarına yönelik saldırılar olduğunu da hatırlatan Oluç, şöyle konuştu:

"Biz biliyoruz ki ortada bir yurttaş öfkesi falan yoktur. Elbette ki ülkemizin her köşesine giden her cenaze bizi derinden yaralıyor, hepimizi çok üzüyor. Kim olursa olsun bu yolda yaşamını yitiren her kişi acımızı daha da çok büyütüyor. Hepsinin acısını paylaşarak bu mücadeleyi sürdürüyoruz."

HDP İl Eş Başkanı Zarife Atik de güvenli bir seçim ortamının oluşmadığını savunarak, Türkiye'nin bu seçimde oyunu barıştan yana kullanacağına inandığını dile getirdi.

Konuşmalardan sonra milletvekili adayları kendilerini tanıttı.