HDP Kadın Şenliği

HDP Kadın Şenliği
HDP Kadın Şenliği
- HDP Grup Başkanvekili Buldan: - "(Çözüm Süreci) Bu süreç başladığı için insanlarımız ölmüyor, bu süreç başladığı için annelerimiz ağlamıyor, bu süreç başladığı için akan kardeş kanı durmuş durumda" - "Ben hayatımda oynamadım ama 7 Haziran akşamı çifte telli oynayacağım"

ANTALYA (AA) - HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Çözüm Süreci'ne ilişkin "Bu süreç başladığı için insanlarımız ölmüyor, bu süreç başladığı için annelerimiz ağlamıyor, bu süreç başladığı için akan kardeş kanı durmuş durumda" dedi.

Buldan, partisinin Antalya teşkilatınca düzenlenen "Kadın Şenliği" kapsamında, Aydın Kanza Parkı'ndan Atatürk Parkı'na kadar partililerle yürüyen Buldan, burada vatandaşlara seslendi. 

Kadınların erkek egemen sisteminin altında hep ezildiğini, yok sayıldığını ifade eden Buldan, HDP'nin ise kadınlarla erkekleri eşit temsil ettiğini söyledi.  

Partisinin barajı aşması konusunda hiç şüphelerinin bulunmadığını ifade eden Buldan, Meclis'e girmeleri durumunda grubun yarısını kadın milletvekillerinin oluşturacağına işaret etti.  

Partililerden 7 Haziran'daki seçime güçlü bir şekilde hazırlanmalarını isteyen Buldan, " AKP 'ye oy verenleri, CHP 'ye oy verenleri, MHP 'ye oy verenleri özellikle kararsız kesimleri ikna edeceğiz, yanımıza çekeceğiz onlarla yürüyeceğiz, barajları hep birlikte aşacağız" diye konuştu. 

Seçim akşamı birlikte halaylar çekip, zeybek ve horon oynayacaklarını dile getiren Buldan, "Belki de çifte telli oynayacağız, ben hayatımda oynamadım ama 7 Haziran akşamı çifte telli de oynayacağım" ifadesini kullandı. 

- Çözüm Süreci

Çözüm Süreci'ne de değinen Buldan, artık annelerin, kadınların ağlamadığını bu yüzden sürecin kendileri için değer taşıdığını belirterek, "Bu süreç başladığı için insanlarımız ölmüyor, bu süreç başladığı için annelerimiz ağlamıyor, bu süreç başladığı için akan kardeş kanı durmuş durumda" dedi.

Buldan, kadınlardan sürece sahip çıkmalarını istedi. 

Öte yandan HDP'li kadınların yürüyüşü sırasında bir vatandaş, balkondan Türk bayrağı salladı.