Hentbol

Hentbol
Hentbol
-Antalyaspor Başantrenörü Halay: -"Hücumda boş pozisyonları değerlendiremeyince savunmamızı dengesiz yakalayan rakibimiz, hızlı hücumlarla gol atarak maçı kendi lehine çevirmesini bildi"

ANTALYA (AA) -  Türkiye  Erkekler Hentbol Süper Ligi'nde mücadele eden Antalyaspor'un Başantrenörü Okan Halay, 5 sayı farkla mağlup oldukları Konya Selçuklu Belediyespor karşılaşmasıyla ilgili "Hücumda boş pozisyonları değerlendiremeyince savunmamızı dengesiz yakalayan rakibimiz, hızlı hücumlarla gol  atarak maçı kendi lehine çevirmesini bildi" dedi.

Halay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, psikolojik olarak zorluk derecesi yüksek bir maçı kaybetmenin üzüntüsünü takım olarak yaşadıklarını belirterek, karşılaşmayı kaybederek hem üst sıralara çıkma hem de daha özgüvenle hareket edebilme imkanını kaybettiklerini söyledi.

Hücumda inanılmaz pozisyonlar yakalamalarına rağmen bunları gole çeviremeyince mağlubiyetin kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Halay, "Takımımın oyun anlayışında hiçbir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Sadece bu maçta gol atma becerimiz standartlarımızın çok altındaydı. Hücumda boş pozisyonları değerlendiremeyince savunmamızı dengesiz yakalayan rakibimiz, hızlı hücumlarla gol atarak maçı kendi lehine çevirmesini bildi" diye konuştu.

Halay,  play-off hattıyla aralarında sadece bir galibiyetlik fark bulunmasının kendileri adına bir şans olduğunu aktararak, kazanabilmenin gereklerini bundan sonraki maçlarda daha fazla göstermeleri gerektiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  KONYA

  ,

  Antalyaspor

  ,

  Oyun

  ,

  gol

  ,

  şans

  ,

  Hentbol