Hentbol

Hentbol
Hentbol
- Antalyaspor Başantrenörü Halay: - "Maçın bazı bölümlerinde takım bütünlüğümüz bozulsa da ihtiyacımız olan mükemmel bir galibiyet aldık"

ANTALYA (AA) -  Türkiye  Erkekler Hentbol Süper Ligi'nde mücadele eden Antalyaspor'un başantrenörü Okan Halay, 2 sayı farkla galip ayrıldıkları Rainbov Kayserispor maçıyla ilgili "Maçın bazı  bölümlerinde takım bütünlüğümüz bozulsa da ihtiyacımız olan mükemmel bir galibiyet aldık" dedi.

Halay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta sonu sahalarında oynadıkları Rainbov Kayserispor karşılaşmasına, rakiplerini çok iyi analiz edip artı ve eksilerini iyi hesaplayarak çıktıklarını söyledi.

Maçın başında ele geçirdikleri kontrolü, sonuna kadar devam ettirdiklerini ifade eden Halay, şöyle konuştu:

"Maçın bazı  bölümlerinde takım bütünlüğümüz bozulsa da ihtiyacımız olan mükemmel bir galibiyet aldık. Sahada oyuncularımın koyduğu mücadele gerçekten mükemmeldi. Takım savunması ve hücumda gösterdiğimiz performans kazanmayı fazlasıyla hak ettiğimizin göstergesiydi. Kimin oynayıp kimin oynamadığı önemli değildi. Takım halinde mücadele etmek takım oyunu sergilemek çok önemliydi. Bunu fazlası ile yapınca galibiyet kaçınılmaz oldu."

Halay, galibiyetin ihtiyaçları olduğu bir dönemde geldiğini vurgulayarak, oyuncularını yürekten kutladığını kaydetti.