Hintli çifte Antalya'da masalları aratmayacak düğün

Hintli çifte Antalya'da masalları aratmayacak düğün
Hintli çifte Antalya'da masalları aratmayacak düğün
- Hindistan'ın önde gelen iki ailesinin çocukları, Antalya'daki bir otelde 4 gün süren ve davetlilerin "program kitapçığı" ile takip ettiği düğün ile dünyaevine girdi - Gelenekler gereği kız tarafınca masrafları karşılanan düğün, 1 milyon avroya mal oldu

ANTALYA (AA) - Hindistan'ın önde gelen siyaset kökenli Aggarwal ve Ahlawat ailelerinin çocukları,  5 yıldızlı otelde 4 gün süren düğün ile dünyaevine girdi.

Hindistanlı gelin Sonali Ahlawat ve damat Sumeet Aggarwal için Hint geleneklerine göre düğün düzenlendi.

Düğünün organizasyonu 3 ay öncesinden başladı. Dubai'den gelen tasarımcılar, oteli inceleyerek düğünle ilgili program kitapçığı hazırladı. Kitapçıklar, aralarında Hindistan Turizm ve Ekonomi Bakanı Ram Bilas Sharma'nın da yer aldığı dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yabancı konuklara dağıtıldı. 

- "Tüm masrafları gelinin ailesi karşıladı"

Çift için otelin farklı mekanlarında her gece özel konseptler tasarlandı. Eğlencelerde konuklara yöresel kıyafetler ve sunumlar hazırlandı. Düğün süresince 12 profesyonel fotoğrafçı çalıştı.

Konukların yöresel kıyafetlerle oteli "Bollywood" film platosuna çevirdiği düğünde "Osmanlı gecesi" gibi özel etkinlikler de yer aldı. 

Türk ve Hintli açşılar, her iki ülkenin yemeklerinden oluşan açık büfeler hazırladı. Davetliler için 300 odanın kapatıldığı düğün için bir milyon avro harcandığı belirtildi.

Düğününün masrafları, Hint gelenekleri gereğince gelinin ailesi tarafından karşıladı.