Hırsızlık zanlıları tutuklandı

Hırsızlık zanlıları tutuklandı
Hırsızlık zanlıları tutuklandı
- Antalya'da şehir dışından gelerek hırsızlık olayına karışan 4 kişi ormanlık alanda kurdukları çadırda yakalandı

ANTALYA (AA) - Antalya'da şehir dışından gelerek hırsızlık olayı gerçekleştiren 4 kişinin yakalandığı belirtildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya'da son günlerde anahtar ile kilitlenmemiş kapıların kilit dilini düşürmesiyle evden hırsızlık olayları gerçekleştirildiği belirlendi.

Asayiş şube ekipleri, bölgede güvenlik kamera kayıtları ve görgü şahitlerinin ifadeleri sonucunda hırsızlık olayını gerçekleştiren kişilerin kentte ikamet etmedikleri, dönemsel olarak Antalya'ya geldiklerini tespit etti.

Zanlıların kısa süreli ev kiraladıkları, sahil ve ormanlık gibi alanlarda çadır kurup ikamet ettiği belirlendi. Zanlıların, dikkat çekmemek için Kur'an-ı Kerim, tülbent, eşarp satıyormuş gibi davrandıkları veya temizlik işçisi izlenimi vererek iş aradıklarını söyleyerek hırsızlığı gerçekleştirdikleri anlaşıldı.

F.Ç, İ.Ç, S.G. ve K.K. olduğu belirlenen zanlılar, Döşemealtı bölgesinde ormanlık alanda kurdukları çadırda kenti terk etmek üzereyken yakalandı.

Zanlıların Çağlayan , Güzeloba ve Liman mahallelerinde 3 ayrı evden hırsızlık olayı gerçekleştirdikleri belirlendi. Mahkemeye çıkartılan zanlılar, tutuklandı.