Hortumun zarar verdiği seralarda ürünler toplanıyor

Hortumun zarar verdiği seralarda ürünler toplanıyor
Hortumun zarar verdiği seralarda ürünler toplanıyor
- Kumluca ilçesinde çok sayıda seranın zarar gördüğü hortumun ardından vatandaşlar, yıkılan seralardaki ürünleri toplamaya başladı

ANTALYA (AA) - Kumluca ilçesinde önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen hortumda seraları zarar gören vatandaşlar, zararlarını en aza indirmek için çalışıyor.

Kum Mahallesi arıtma tesisleri yakınından başlayarak Beykonak Mahallesi Parakumu mevkisinde etkili olan hortumun ardından vatandaşlar, yaralarını sarmak için soğuk ve rüzgara rağmen büyük uğraş veriyor.

Yıkılan seralardaki ürünleri toplayan vatandaşlar, yetişmiş ürünleri satamadan yaşanan hortumun büyük zarara neden olduğunu kaydetti. Hortumun ardından havaların da soğuduğuna dikkati çeken üreticiler, hortum nedeniyle yıkılan seralardaki ürünlere don vurmasından endişe ettiklerini dile getirdi.

Hortumun meydana geldiği bölgede incelemelerde bulunan ve vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yaşanan hortumun büyük bir afet olduğunu söyledi.

Cam seraların yıkılmasının hortumun şiddetini gösterdiğini ifade eden Çetinkaya, şöyle konuştu:

"İlçemizde afet hortumu yaşandı. Hortumdan bazı üreticilerimizin seraları etkilendi. Sevindirici olan can kaybının olmaması ancak yaşanan maddi kayıp da büyük. Seraların büyük bölümü sigortasız. Vatandaşlarımız kendi imkanlarıyla zararlarını gidermeye çalışıyor. Biz de belediye olarak vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. İnşallah bir daha böyle afetler yaşamayız."

Kumluca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri de hortum yaşanan bölgede hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini, gerçek zararın çalışmaların tamamlanmasının ardından netlik kazanacağını bildirdi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Hortum

  ,

  Kayıp

  ,

  Belediye

  ,

  Akşam

  ,

  Tarım

  ,

  afet

  ,

  gıda