İbradı sokakları sanat kokacak

İbradı sokakları sanat kokacak
İbradı sokakları sanat kokacak
ANTALYA (AA) - İbradı ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası Alternatif Turizm Kültür ve Sanat Çalıştayları Festivali (ARTOROS) yarın...

ANTALYA (AA) - İbradı ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası Alternatif Turizm Kültür ve Sanat Çalıştayları Festivali (ARTOROS) yarın yapılacak açılış töreniyle başlayacak.

İtalya, Japonya, İran, Irak gibi 22 ülkeden 162 sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek festivalde, İbradı sokakları adeta sanat galerisine dönüşecek.

İbradı Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, ARTOROS Kültür ve Sanat Derneği işbirliği ile organize edilen, EXPO 2016 Antalya Ajansı, Abdullah Nevzat Özgüven Vakfı ile Ormana Aktif AŞ'nin de destek verdiği ARTOROS'a katılan sanatçılar, ilçede farklı mekanlarda resimden müziğe, heykelden el sanatlarına birçok dalda halkla bir araya gelecek.

Son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle eğlence bölümleri iptal edilen ARTOROS'ta sanatçılar, atölye çalışmalarına da katılacak.

İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, yaptığı açıklamada, festival aracılığıyla sanatı Toroslar'ın zirvesine taşıdıklarını bildirdi. Festivalin her yıl daha da büyüdüğünü belirten Küçükkuru, "ARTOROS ile sanat Toroslar'da halkla buluştu. Tüm sokaklarımız buram buram sanat koktu. Biz her zaman sanat ve sanatçımızın yanında olacağız" dedi.

İbradı'da 22 ülkeden 162 sanatçının katılımıyla yapılacak festival 25 Ağustos'ta sona erecek.