İçişleri Bakanı Altınok:

İçişleri Bakanı Altınok:
İçişleri Bakanı Altınok:
"(G20 Liderler Zirvesi) Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yakışır bir şekilde, herhangi bir olumsuzluk olmadan sonuçlanabilmesi için neler yapılması gerektiğini değerlendirdik. Hazırlıklar tamamlanmış durumda" - "Bizim hem misafirperverliğimizi, hem organizasyon kabiliyetimizi hem de gelmiş olduğumuz ekonomik seviyeyi dünyaya gösterebilme adına çok önemli bir fırsat olduğunu biliyoruz. Bu manada hükümetimizin de bu organizasyonun mükemmel bir şekilde ülkemize, memleketimize, devletimize yakışır bir şekilde yapılabilmesi noktasında çok büyük gayretleri oluyor"

ANTALYA (AA) - İçişleri Bakanı Selami Altınok, G20 Liderler Zirvesi'nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yakışır bir şekilde, herhangi bir olumsuzluk olmadan sonuçlanabilmesi için neler yapılması gerektiğini değerlendirdiklerini belirterek, "Hazırlıklar tamamlanmış durumda" dedi.

Kentte bazı ziyaret ve incelemelerde bulunan Altınok, Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral İbrahim Yaşar ve beraberindeki heyetle Antalya Valiliğini ziyaret ederek, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.

Daha sonra Vali Muammer Türker ile makamında görüşen Selami Altınok, gazetecilere yaptığı açıklamada, G20 Liderler Zirvesi'nin bu yıl Türkiye'de, Antalya'da yapılacağını anımsattı.

Zirvenin gerek Antalya'nın altyapısı, tarihi ve coğrafi güzellikleri, gerek Türkiye'nin gelmiş olduğu ekonomik gelişim seviyesini göstermesi ve Türkiye'nin dünya üzerindeki önemini belirtmesi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Altınok, dünyanın en gelişmiş 20 ülkesinin devlet ve hükümet başkanlarını ağırlayacaklarını belirtti.

Bakan Altınok, bir yıldır G20 toplantısının ve Türkiye'nin dünya gündemindeki yerini aldığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bizim hem misafirperverliğimizi, hem organizasyon kabiliyetimizi hem de gelmiş olduğumuz ekonomik seviyeyi dünyaya gösterebilme adına çok önemli bir fırsat olduğunu biliyoruz. Bu manada hükümetimizin de bu organizasyonun mükemmel bir şekilde ülkemize, memleketimize, devletimize yakışır bir şekilde yapılabilmesi noktasında çok büyük gayretleri oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda, biz de bugün burada Cumhurbaşkanı Genel Sekreterimiz, İçişleri Bakanlığının çok değerli güvenlik birimlerinin başında bulunan jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğü temsilcilerimiz ve diğer yetkili arkadaşlarımızla, Antalya Valimiz ve Antalya'daki güvenlik bürokrasisi ile beraber bu çalışmaları yerinde gördük, denetledik, tekrar gözden geçirdik."

- "Hazırlıklar tamamlanmış durumda"

Selami Altınok, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yakışır bir şekilde, herhangi bir olumsuzluk olmadan sonuçlanabilmesi için neler yapılması gerektiğini değerlendirdik. Hazırlıklar tamamlanmış durumda. Bugüne kadar yapılan çalışmaların çok değerli bir boyuta ulaştığını gördük" diye konuştu. 

Fikir alışverişinde bulanarak, toplantıyı en mükemmel şekilde yapma gayreti içerisinde olacaklarını anlatan Altınok, "Hemen hemen hazırlıklar tamamlanmış ve bitmiş durumda. G20 Toplantısı'na Antalya, Belek ve Türkiye hazır. İnşallah hem ülkemiz adına, Antalya adına güzel sonuçlar doğuracağını ümit ediyorum" ifadesini kullandı.

Bakan Altınok, bir gazetecinin, "Liderlerin konaklayacağı yerler belli oldu mu" şeklindeki sorusunu, "Şu lider burada, bu lider şurada konaklayacak diye söyleyebilme şansına sahip değiliz. Bilsek bile söylemeyeceğiz" şeklinde yanıtladı.