İçişleri Bakanı Altınok, Antalya'da

İçişleri Bakanı Altınok, Antalya'da
İçişleri Bakanı Altınok, Antalya'da
- Bakan Altınok, Antalya'daki temasları kapsamında daha önce kaymakamlık yaptığı Serik'te, ilçe kaymakamı RIfat Altan'ı ziyaret etti - Altınok: - "Hükümetlerimizin, devletimizin bu bölgede gerek turizm gerek tarım noktasında, alt yapı noktasında yapmış olduğu yatırımları inkar etmek mümkün değildir, çok büyük katkılar yaptı, yapmaya da devam ediyor"

ANTALYA (AA) - İçişleri Bakanı Selami Altınok, daha önce yaklaşık 2,5 yıl kaymakam olarak görev yaptığı Antalya'nın Serik ilçe kaymakamlığını ziyaret etti.

Antalya'daki temasları kapsamında, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve Antalya Valisi Muammer Türker'le Serik Kaymakamı Rıfat Altan'ı ziyaret eden Altınok, kaymakamlık girişinde, 2005-2008 yıllarında kaymakamlık yaptığı dönemde birlikte çalıştığı mesai arkadaşları tarafından karşılandı.

Burada yörük şalı hediye edilen Bakan Altınok'a, çiçek takdim edildi.

Daha sonra Kaymakam Altan'la görüşen Altınok, gazetecilere yaptığı açıklamada, Serik'te 2,5 yılı aşkın bir süre görev yaptığını belirterek, gerek çalışma ortamlarında gerek sokaklarında birçok hatırası olan ilçeye gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Serik'te 33 ay kaldığını anımsatan Altınok, güzel dostluklar ve güzel çalışma dönemi yaşadığını, beraber mesai yaptığı arkadaşlarını da görme imkanı bulduğunu kaydetti.

Altınok, Serik'in daha iyi noktaya gelebilmesi, insanların huzurunun, refahının daha iyi bir noktada olabilmesi için gayret gösterdiklerini vurguladı.

Serik'in son halini görmekten mutlu olduğunu belirten Bakan Altınok, şöyle konuştu:

 "Hükümetlerimizin, devletimizin bu bölgede gerek turizm gerek tarım noktasında, altyapı noktasında yapmış olduğu yatırımları inkar etmek mümkün değildir, çok büyük katkılar yaptı, yapmaya da devam ediyor. Doğal zenginlikleri, hükümetimizin vermiş olduğu altyapı desteğiyle buralar çok daha iyi noktalara gelecek.  Hem turizm hem tarım gelişsin hem altyapı gelişsin ama aynı zamanda değerlerimiz, örfümüz, adetimiz geçmişten getirdiklerimizi aynen saklayalım istiyorum."

Ziyarette bir muhtarın, G20 Liderler Zirvesi için Antalya'ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istediklerini belirtmesi üzerine Altınok, "Yoğun bir süreç olacak, zaman ayırabilir mi bilmiyorum ama Antalya'dan muhtarlarla toplantı yapıyoruz. Serik'ten arkadaşlarımızı, kalabalık bir grubu ağırlayalım" dedi.

Konuşmasının ardından, kaymakamlık binası önünde fotoğraf çektiren Altınok, Atatürk Caddesi üzerinden yürüyerek, güzergahtaki vatandaşları selamladı.

Kız Deresi Caddesi'ndeki Serik Belediyesi'ni de ziyaret eden Bakan Altınok, burada kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaştı. Ardından makama geçerek, Belediye Başkanı Ramazan Çalık ile görüşen Altınok'un ziyareti, basına kapalı gerçekleşti.