İddialar şehit Akkabak'ın babasını üzdü

İddialar şehit Akkabak'ın babasını üzdü
İddialar şehit Akkabak'ın babasını üzdü
- Mardin'de şehit olan er Barış Akkabak'ın babası Cevdet Erdem: - "(Oğlunu cami avlusuna bıraktığı iddiası) Asılsız iddialar ve iftiralar, haber olarak yayımlanmak suretiyle kişilik haklarım zedelenmekte, kamuoyunda 'Vicdansız baba' olduğum algısı yaratılmaya çalışılmaktadır"

ANTALYA (AA) - Mardin'in Midyat ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında mayın patlaması sonucu şehit olan jandarma komando er Barış Akkabak'ın babası Cevdet Erdem, yayınlanan haberlerde "oğlunu cami avlusuna bırakıp gittiği" yönündeki iddiaların kendisini derinden üzdüğünü belirtti.

Antalyalı şehit Barış Akkabak'ın babası Cevdet Erdem, avukatı aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, dedesi ve ninesi tarafından büyütülen Barış Akkabak ile ilgili bazı yayın organlarında çıkan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını ifade etti.

Oğlunun ölümünün ardından yaşadığı üzüntünün kelimelerle tarif edilmesine olanak bulunmadığını belirten Erdem, açıklamasında, "Evladımı acı bir şekilde kaybetmenin yıkıntısı içindeyken ne olursa olsun bir baba olduğum gözardı edilerek üzüntümün hafife alınması ve hakkımda karalayıcı haberler yapılması, benim için ikinci bir yıkım olmuştur" ifadesini kullandı.

Acılı olduğu bir dönemde ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını ileri süren Erdem, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Yazılı ve görsel basında oğlum Barış'ı cami avlusuna bıraktığım ve onunla hiç ilgilenmediğim şeklindeki asılsız iddialar ve iftiralar, haber olarak yayımlanmak suretiyle kişilik haklarım zedelenmekte, kamuoyunda 'Vicdansız baba' olduğum algısı yaratılmaya çalışılmaktadır. Geçmiş yaşantımız tek taraflı ve asılsız iddialara dayalı olarak değerlendirilmekte, yaşadığım derin acıya en azından saygı duyulmasını beklerken bir de bu şekilde hakaretlere uğramak, beni kahretmektedir. Hiç kimse evladımı bana geri getirmeyecek ve ben oğlumu hayatının baharında toprağa vermenin üzüntüsüyle yaşayacağım. Vatan toprağı uğruna hayatını feda eden şehit oğlum üzerinden beni karalayan ve iftirada bulunanlar hakkında yasal haklarımızı saklı tutuyorum."

Mardin'in Midyat ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında mayın patlaması sonucu şehit düşen jandarma komando er Barış Akkabak, 4 yaşındayken annesinin vefat etmesi üzerine dedesi Ramazan Akkabak (78) ve anneannesi Havva Akkabak tarafından büyütülmüştü.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Ramazan

  ,

  Mayın

  ,

  şehit

  ,

  haber

  ,

  Vatan

  ,

  Yayın

  ,

  Cami

  ,

  jandarma

  ,

  vefat