İhracatçılara devlet destekleri anlatıldı

İhracatçılara devlet destekleri anlatıldı
İhracatçılara devlet destekleri anlatıldı
ANTALYA (AA) - Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) tarafından, ihracatçılara yönelik, devlet destekleri konulu seminer...

ANTALYA (AA) -  Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) tarafından, ihracatçılara yönelik, devlet destekleri konulu seminer düzenlendi.

BAİB'in  Ekonomi Bakanlığı desteğiyle düzenlediği "İhracata Yönelik Destek Programları" seminerleri, Burdur, Isparta ve Antalya'da yapıldı. Seminerlerde ihracatçılara, devlet yardımları,  ülke masaları, pazar araştırması, Ukrayna pazarına ihraç imkanları ve Türk Eximbank ihracat, kredi, sigorta ve garanti programları anlatıldı.

BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, seminerle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Batı Akdeniz'den ihracatın artması için çalışmalar gerçekleştirdiklerini, bölge ihracatçısının devlet destekleri hakkında bilgi sahibi olması için seminerler düzenlediklerini belirtti.

Bölge ihracatçısı için verimli geçen seminerleri düzenlemeye devam edeceklerini kaydeden Satıcı, "Seminerler vasıtasıyla ihracatçılarımız destekler hakkında detaylı bilgi sahibi olacak ve ihtiyaç duyduğu desteğe ulaşıp, bölge ihracatının artmasına katkı sağlayacaktır" dedi.

Antalya, Burdur ve Isparta'da düzenlenen seminerlere çok sayıda ihracatçı firma temsilcisinin katıldığına değinen Satıcı, desteklerden faydalanmak isteyen ihracatçıların BAİB'den bilgi alabileceklerini vurguladı.