İhracatın devleri listesine BAİB'in 11'si üye girdi

İhracatın devleri listesine BAİB'in 11'si üye girdi
İhracatın devleri listesine BAİB'in 11'si üye girdi
ANTALYA (AA) - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 2014 yılında en fazla ihracat yapan ilk bin firma listesine, Batı Akdeniz İhracatçılar...

ANTALYA (AA) - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 2014 yılında en fazla ihracat yapan ilk bin firma listesine,  Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) üyesi 11 firma girdi.

BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, yaptığı yazılı açıklamada, ihracat miktarlarıyla ilk bin firma arasına girmeyi başaran işletmeleri kutladı. Satıcı, ülke genelindeki 61 bin ihracatçı firma arasından ilk bine giren 11 firmanın önemli bir başarı elde ettiğini vurgulayarak, bu başarının artarak devam etmesini diledi.

Bölge ihracatını geliştirmek için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Satıcı, açıklamasında, "İhracat artışımıza bağlı olarak, önümüzdeki yıllarda listeye giren firma sayısı da artacaktır" dedi.

En fazla ihracat yapan BAİB üyesi 11 firma ve sıralamaları şöyle:

"KİPAŞ Pazarlama ve Ticaret AŞ 135'inci, Sembol Uluslararası Yatırım Peyzaj İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ 174'üncü, Eti Alüminyum AŞ 230'uncu, Busra Tarım Gıda Üretim Akaryakıt İnşaat Turizm ve Plastik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 301'inci, Adopen Plastik ve İnşaat Sanayi AŞ 317'nci, AGT Dış Ticaret AŞ 333'üncü, Dünya Taş İthalat İhracat Madencilik Ticaret AŞ 355'inci, Tek Asya Tarım Ürünleri Ticaret Limited Şirketi 362'nci, Demir Maden Çimento Hazır Beton İnşaat Nakliyat Sanayi Ticaret AŞ 560'ıncı, Eti elektrometalurji AŞ 597'nci ve Metamar Mermer Granit Madencilik Sanayi ve Ticaret AŞ 905'inci."