İl Emniyet Müdürü Tonbul muhtarlarla buluştu

İl Emniyet Müdürü Tonbul muhtarlarla buluştu
İl Emniyet Müdürü Tonbul muhtarlarla buluştu
- Emniyet Müdürü Tonbul: - "Kamu gücünü elinde bulunduran biri olarak değil vatandaşın yerine kendimizi koyarak hizmet etmeliyiz"

ANTALYA (AA) - Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Muratpaşa ilçesindeki mahalle muhtarları ile toplantıda bir araya geldi.

Tonbul, Muhtarlarla Çözüm Topluluğu Projesi kapsamında Uncalı Emniyet Müdürlüğü brifing salonunda yaptığı konuşmada, yürütülen projelerle güvenli bir şehir oluşturmanın amaçlandığını kaydetti.

Projelere kurum ve kuruluşların yanı sıra basın mensupları, muhtarlar, okul yöneticileri ve sivil toplum kuruluşları üyelerini dahil ettiklerini anlatan Tonbul, mahallelerdeki güvenlik sorunu çözüldüğü zaman şehrin sorununun da çözüleceğini ifade etti.

Muhtarların, vatandaşın sesini devlete ulaştıracak seçilmiş kişiler olduğunu vurgulayan Tonbul, şöyle konuştu:

" Kamu gücünü elinde bulunduran biri olarak değil vatandaşın yerine kendimizi koyarak hizmet etmeliyiz. Memur, devletin ve milletin kuludur. Bir devletin güçlü olması için milletinin o devlete inanıp güvenmesi gerekir. Muhtarlar olarak sizler vatandaşın sorun, öneri ve taleplerine ne kadar çok duyarlı olursanız vatandaş da devletine o denli inanır ve güvenir. Güvenlik konusunda vatandaştan gelen olumlu-olumsuz eleştirileri bize ilettiğiniz sürece bizler çevremizi daha iyi görür ve daha kaliteli hizmet veririz."

Tonbul, Muhtarlarla Çözüm Topluluğu Projesi çalışmalarının devam ettiğini, proje sonuçlarının yıl sonunda değerlendirileceğini kaydetti.