İl Emniyet Müdürü Tonbul muhtarlarla buluştu

İl Emniyet Müdürü Tonbul muhtarlarla buluştu
İl Emniyet Müdürü Tonbul muhtarlarla buluştu
- İl Emniyet Müdürü Tonbul: - "Güvenlik konusunda vatandaştan gelen olumlu ve olumsuz eleştirileri bize ilettiğiniz sürece bizler çevremizi daha iyi görür ve daha kaliteli hizmet veririz"

ANTALYA (AA) - Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Konyaaltı ve Döşemealtı ilçelerindeki mahalle muhtarları ile toplantıda bir araya geldi.

Tonbul, Muhtarlarla Çözüm Topluluğu Projesi kapsamında Uncalı Emniyet Müdürlüğü brifing salonunda yaptığı konuşmada, "Yaşanabilir kentler ancak yaşanabilir mahallelerden oluşur" ilkesinden yola çıktıklarını söyledi.

Tonbul, şehirlerde en alt birimlerin mahalleler olduğunu, mahallelerdeki güvenlik sorunu çözüldüğü zaman şehrin sorununun çözüleceğini ifade etti. Muhtarların vatandaşın sesini devlete ulaştıracak kişiler olduğunu belirten Tonbul, şöyle konuştu:

" Kamu gücünü elinde bulunduran biri olarak değil, vatandaşın yerine kendimizi koyarak hizmet etmeliyiz. Memur, devletin ve milletin kuludur. Bir devletin güçlü olması için milletinin o devlete inanıp güvenmesi gerekir. Muhtarlar olarak sizler vatandaşın sorun, öneri ve taleplerine ne kadar çok duyarlı olursanız vatandaş da devletine o denli inanır ve güvenir. Güvenlik konusunda vatandaştan gelen olumlu ve olumsuz eleştirileri bize ilettiğiniz sürece bizler çevremizi daha iyi görür ve daha kaliteli hizmet veririz."

Toplantı sonunda muhtarların sorularını da yanıtlayan Tonbul, muhtarlarla görüş alışverişinde bulundu.