İranlı sanatçı Alanya'dan ev aldı

İranlı sanatçı Alanya'dan ev aldı
İranlı sanatçı Alanya'dan ev aldı
- İranlı aktör ve komedyen Akbar Abdi, ev satın alarak Antalya'nın Alanya ilçesine yerleşti

ANTALYA (AA) - İranlı aktör ve komedyen Akbar Abdi, Antalya'nın Alanya ilçesinde ev satın aldı.

İran 'da 90'ın üzerinde filmde başrol oynayan 55 yaşındaki aktör ve komedyen Akbar Abdi, bir emlak şirketinde düzenlediği basın toplantısında, son zamanlarda sağlık sorunları yaşadığını, Alanya'da yaşayan 40 senelik arkadaşı Mansur Piri'nin tavsiyesiyle ilçeye geldiğini söyledi.

Buraya gelerek bir süreliğine İran'daki yoğun  temposundan ve stresli hayatından kaçmak istediğini vurgulayan Abdi, kısa sürede insanların sıcaklığını hissettiğini, yüksek tansiyon ve şeker hastalığı nedeniyle İran'da kullandığı ilaçlara burada gerek kalmadığını belirtti.

Alanya'nın ve Türkiye 'nin bu farklılığını görünce Kargıcak Mahallesi'nde bir ev satın alarak yaşamaya karar verdiğini ifade eden Abdi, "35 yıldır İran sinemasında bulunuyorum. 90'ın üzerinde sinema filminde oynadım, binlerce televizyon dizilerinde ve programlarında yer aldım. Biraz yoruldum. Artık yapabileceklerimi burada yapmak istiyorum" dedi.

Abdi, Türkiye'de sinema ve dizi filmi çekme projeleri bulunduğunu dile getirerek, ilk film projesinin birkaç ay sonra başlayacak Azeri filmi "Meştibat" olacağını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  İran

  ,

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  Emlak

  ,

  Alanya

  ,

  aktör

  ,

  dizi

  ,

  film

  ,