İŞKUR kursiyerlerine sertifika verildi

İŞKUR kursiyerlerine sertifika verildi
İŞKUR kursiyerlerine sertifika verildi
ANTALYA (AA) - Kumluca Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR tarafından ortaklaşa açılan aşçılık, okuma yazma ve örtü altı sebze yetiştiriciliği kursu katılan...

ANTALYA (AA) - Kumluca Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR tarafından ortaklaşa açılan aşçılık, okuma yazma ve örtü altı sebze yetiştiriciliği kursu katılan kursiyerlere belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Kumluca Belediyesi ve Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) tarafından, Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliği ile açılan kursların sertifika dağıtım töreni KUTSO Sürekli Eğitim Merkezi'nde yapıldı.

Törende konuşan Antalya İŞKUR Şube Müdürü Neva Akçayır, bugüne kadar Kumluca Halk Eğitim Merkezi ile birçok alanda kurs açtıklarını ve bundan sonra da açmaya devam edeceklerini söyledi.

Kursiyerlerin aldıkları sertifikaların kendilerine faydalı olacağını ifade eden Akçayır, "Burada kurslarımıza katılan kursiyerlerimizin günlük yevmiyeleri ve sigortaları İŞKUR tarafından ödeniyor. Kurs sonunda iş kurmak isteyen, işe girmek isteyenlere bu sertifikaların faydası oluyor. Talep gelmesi durumunda bundan sonraki zamanda da kurs açmaya devam edeceğiz" dedi.

Kumluca Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir de kursların açılmasında destek sağlayanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, kurslara katılarak başarılı olan kursiyerlere sertifikaları törene katılan protokol üyeleri tarafından verildi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  İŞKUR

  ,

  Protokol

  ,

  sanayi

  ,

  eğitim

  ,