İslamofobi, Akdeniz Üniversitesi'nde tartışılacak

İslamofobi, Akdeniz Üniversitesi'nde tartışılacak
İslamofobi, Akdeniz Üniversitesi'nde tartışılacak
ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesinde düzenlenecek panelde, İslamofobi ele alınacak. Rektörlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Akdeniz...

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesinde düzenlenecek panelde, İslamofobi ele alınacak. 

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) ile İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF), son yıllarda özellikle Avrupa'da yükselen "İslamofobi ve Irkçılık" konusunu tartışmak üzere panel organize edecek.

İİBF Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu Konferans Salonu'nda yarın planlanan "Küreselleşme, Uluslararası Göç ve İslamofobi" başlıklı panele bazı üniversitelerden akademisyenlerin yanı sıra Avrupa'dan uzman araştırmacıların katılması bekleniyor. 

Paneli yönetecek AKVAM Müdürü Prof. Dr. Erol Esen, İslamofobi ve ırkçılığın başta Avrupa olmak üzere dünyada her geçen gün tartışılan bir konu olduğunu, kendilerinin de konuya dikkat çekmek istediklerini kaydetti.

Konuyu farklı boyutlarıyla masaya yatırmak istediklerini bildiren Esen, çok kültürlü yaşam için farklılıklara saygı, barış ve hoşgörünün istenilen seviyeye gelemediğini, bunun da özellikle Avrupa'da ırkçılık ve İslamafobi olarak kendini gösterdiğini aktardı. 

Esen, panele herkesi davet etti.