İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
- MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya ve ANİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli terör saldırısını kınadı

ANTALYA (AA) -  MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya ve Antalya İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği (ANİMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli, İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

MHP İl Başkanı Kaya, yaptığı açıklamada, savcı Mehmet Selim Kiraz'a Allah'tan rahmet, ailesi, mesai arkadaşları ve hukuk camiasına sabır ve başsağlığı diledi.

Dünyanın her neresinde olursa olsun hiçbir terör eyleminin kabul edilemez olduğunu belirten Kaya, yaşanan vahşi terör eylemini lanetlediğini kaydetti. Ülkede can güvenliğinin kalmadığını savunan Kaya, "Mevcut güvenlik zaafıyla milli beka ve birliğimiz nasıl ve hangi yollardan muhafaza ve müdafaa edilecektir? Bu işin vebalini kimler üstlenecektir?" dedi.

ANİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli de yaptığı açıklamada, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Mersin İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu hatırlattı. Emekli, kirli ellerin terör oluşturarak Türkiye 'nin huzurunu bozmaya çalıştığını, ANİMDER olarak terörün her türlüsünü lanetlediklerini belirtti.

Türkiye'nin huzuruna kast eden her türlü saldırının karşısında olduklarını ifade eden Emekli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bizler bin yıldır bu topraklarda kardeşçe ve huzur içerisinde yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz. Bu millet çok büyük zorlukları birlik ve beraberlik içerisinde aşmayı başarmış, her türlü saldırı karşısında tek yumruk olmuştur. Bundan sonra da tek yumruk olmaya devam edecek bu tür saldırılar asla hedefine ulaşamayacaktır. Şehit savcımız Mehmet Selim Kiraz'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun."