İzmir merkezli FETÖ/PDY operasyonu

İzmir merkezli FETÖ/PDY operasyonu
İzmir merkezli FETÖ/PDY operasyonu
- Hakkında "yakalama" kararı çıkartılan Antalya'da görevli 4. sınıf emniyet müdürünün, Konya'da mayıs ayında düzenlenen PDY operasyonu kapsamında da arandığı öğrenildi

ANTALYA (AA) - İzmir merkezli 14 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda hakkında yakalama kararı çıkartılan Antalya'da görevli 4. sınıf emniyet müdürünün, Konya'da mayıs ayında düzenlenen PDY operasyonu kapsamında da arandığı öğrenildi.

İzmir Cumhuriyet Savcılığınca, FETÖ/PDY yönlendirmesi ve talimatları doğrultusunda, kamuoyunda "Askeri Casusluk" davası olarak bilinen "Askeri Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" davasının soruşturma sürecinde, TSK personeli hakkında taraflı ve kasıtlı usulsüzlükler yapıldığı, şüphelilerin kamuoyunda itibarsızlaştırılarak devlet bürokrasisinden ve TSK'dan tasfiyesinin amaçlandığı yönündeki iddialar üzerine geçen ay başlatılan soruşturma kapsamında Antalya Emniyet Müdürlüğünde görevli H.Ç hakkında "yakalama" kararı çıkartıldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince aranan ve en son Finike'de ilçe emniyet müdür yardımcısı olarak görev yapan H.Ç'nin, 22 Mayıs'ta Konya'da düzenlenen PDY'ye yönelik operasyonunda da hakkında "yakalama" kararı bulunduğu belirtildi.

Söz konusu tarihten bu yana aranan 4. sınıf emniyet müdürü H.Ç'nin Konya'daki operasyonda "Terör örgütüne üye olmak, iftira, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, görevi kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik" suçlamalarıyla arandığı öğrenildi.