Japon heyet, EXPO 2016 alanını inceledi

Japon heyet, EXPO 2016 alanını inceledi
Japon heyet, EXPO 2016 alanını inceledi
- Japonya'dan Antalya'ya gelen bir heyet, EXPO 2016 alanında incelemelerde bulundu

ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya'ya katılacak ülkelerden birisi olan Japonya'dan bir heyet, Antalya'ya gelerek, alanda inceleme yaptı. 

Antalya'nın Aksu ilçesindeki sergi alanında yapacakları dış bahçe projesine son şeklini vermek üzere incelemelerde bulunan heyet, bahçelerinin kusursuz olması için her ayrıntıyı titizlikle inceledi.

Japonya Peyzaj Müteahhitleri Birliği Başkan Yardımcısı Shinya Wada başkanlığında oluşan heyet, EXPO 2016 sergi alanında, Japonya'nın bahçe yapmayı planladığı parsellerde incelemede bulundu.

Bin 121 dönümlük alanda yapılacak proje , kongre merkezi ve ülke bahçeleri ile ilgili Japon heyete detaylı bilgi sunuldu. Proje sunumuna EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül başkanlık etti. Şengül, Japon heyetten çocuklar için çeşitli etkinlik ve atölye çalışmaları düzenlemelerini istedi. 

Bu konuda destek vereceklerini söyleyen Wada, önümüzdeki hafta Japon iç bahçe heyetinin de Antalya'ya gelerek, açacakları iç bahçeyle ilgili incelemelerde bulunacaklarını ifade etti.

Genel Sekreter Yardımcısı Şengül, görüşmenin sonunda Japon heyete çeşitli hediyeler sundu.


  ETİKETLER:

  Japonya

  ,

  Antalya

  ,

  Proje

  ,

  Kongre

  ,

  sergi

  ,

  ülke

  ,

  başkan

  ,

  İnceleme