Japonya, EXPO'da bonsai bahçesi kurulacak

Japonya, EXPO'da bonsai bahçesi kurulacak
Japonya, EXPO'da bonsai bahçesi kurulacak
- EXPO 2016 Antalya kapsamında Japonya'dan gelen heyet, Aksu ilçesindeki sergi alanında minyatür ağaç ve çeşitli çiçeklerden bahçe oluşturacak

ANTALYA (AA) - Japonya, EXPO 2016 Antalya kapsamında sergi alanında iç mekanda minyatür ağaç ve çeşitli çiçeklerden bahçe oluşturacak.

Japonya'nın EXPO 2016 Antalya Koordinatörü Seiichi Yokoi başkanlığındaki 6 kişilik heyet, Aksu ilçesindeki sergi alanını inceleyerek, yapacakları bahçe için proje gerçekleştirdi.

Proje kapsamında oluşturulacak ve 6 ay açık kalacak iç bahçede, başta bonsai (minyatür ağacı) olmak üzere, farklı çiçek çeşitleri sergilenecek. 

Yokoi, yaptığı açıklamada, ?Japonya olarak EXPO 2016 Antalya'ya katılmaktan mutlu olduklarını vurgulayarak, 6 ay açık kalacak Japon iç bahçesinde farklı türlerde çiçekler sergileyeceklerini belirtti.

Yokoi, "Bonsai Japon kültüründe çok önemli bir yere sahip. Bu kültürümüzü EXPO 2016 Antalya'da iç mekan bahçesinde oluşturacağımız bahçemizde sergileyerek, ziyaretçilerle de paylaşmak istiyoruz" dedi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül de Türk halkının Japon halkına büyük bir sevgi duyduğunu belirterek, Japonya'nın katılımcı olarak geleceğini açıklamasının ardından çok sayıda gencin başvurduğunu ifade etti.

Japonya'da da Türkiye 'nin sevildiğini vurgulayan Şengül, şunları kaydetti:

"Japonya'dan da bir grup gönüllü olmak için başvurdu. Önümüzdeki günlerde onlarla uzaktan gönüllü eğitimi başlatacağız. Bu eğitimin ardından Japonya'da EXPO 2016 Antalya'nın tanıtımını gönüllü olarak yapacaklar. 8 dilde yayın yapmaya başlayan EXPO 2016'nın resmi web sitesine 9'uncu dil olarak Japonca'yı seçtik."


  ETİKETLER:

  Japonya

  ,

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  Çiçek

  ,

  Yayın

  ,

  Proje

  ,

  Mekan

  ,

  sergi

  ,

  Resmi