Kadına şiddete "vosvos"larla protesto

Kadına şiddete "vosvos"larla protesto
Kadına şiddete "vosvos"larla protesto
- Antalya'da kadın cinayetleri ve kadına şiddete karşı 35 klasik "Volkswagen Beetle" ile şehir turu düzenlendi

ANKARA (AA) - Antalya Vosvos Severler Kulübü (VosTalya'07) üyeleri,  Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamak, kadın cinayetleri ve kadına şiddete karşı 35 klasik "vosvos" otomobille şehir turu yaptı. 

Kepez İlçesi'nde bir alışveriş mağazasının önünde toplanan grup, buraya gelen kadınlara karanfil dağıttı. Grup üyeleri ayrıca otomobillere "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" yazılı afişler astı.

VosTalya'07 Kulübü Başkanı Mehmet Çor, yaptığı açıklamada, başta Özgecan Aslan cinayeti olmak üzere kadınlara yönelik cinayet ve şiddete tepki amacıyla "vosvos" turunu düzenlediklerini söyledi.

Çor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamak için etkinliği bugün yaptıklarını belirterek, "Son aylarda kadına şiddet arttı. Amacımız kadına şiddet konusuna dikkat çekmek. Biz her zaman bu tür projelerin destekçisiyiz. Önemli olan bu konuya önem verip bu işi kınadığımızı göstermek. Elbirliğiyle kadına şiddete karşı tek ses olmak" dedi.

Daha sonra "vosvos"larla hareket eden grup, Dumlupınar Bulvar, Konyaaltı Sahili, Liman'dan, konvoy halinde Konyaaltı Varyant'a geldi. Grup, burada kent turunu tamamladı.