"Kadınlar Plajı"na yoğun ilgi

"Kadınlar Plajı"na yoğun ilgi
"Kadınlar Plajı"na yoğun ilgi
- Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Sarısu bölgesinde hizmete açılan Kadınlar Plajı, hafta içi her gün bin, cumartesi ve pazar günleri ise 2 bin kişiye hizmet veriyor - Yaklaşık bin 500 şezlong bulunan plaja, yerli ve yabancı turistler de ilgi gösteriyor

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Sarısu Kadınlar Plajı, günde yaklaşık bin kişiye hizmet veriyor. Bin 500 şezlong bulunan plaja, yerli ve yabancı turistler de ilgi gösteriyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in kadınlar için faaliyete geçirdiği Sarısu Kadınlar Plajı hafta içi bin, cumartesi ve pazar günleri ise 2 bin kişiye hizmet vererek, marka olma yolunda ilerliyor.

Plaj hizmetlerinin ücretsiz olduğu plajda, spor alanlarından, kum banyosuna, et, balık restoranlarından pastaneye, kuaförden SPA ve hamama kadar her türlü hizmet veriliyor. Cankurtaran ekibinin de kadınlardan oluşması plajı kullananları memnun etti.

Yaklaşık bin 500 şezlong bulunan plaja, yerli ve yabancı turistler de ilgi gösteriyor. 

Plajda denize girerek serinlemeye çalışan kadınlardan Belgin Kurt, kadınlar plajı yapılırken bazı kesimlerin tepki gösterdiğini anımsatarak, beklentilerinin üzerinde hizmet verildiğini ifade etti.

Kadınlar için her şeyin düşünüldüğünü vurgulayan Kurt, "Her kesimden kadınlar özgürce hareket edebiliyor. İçinde sağlık merkezinin bile yer alması beni çok etkiledi" ifadesini kullandı.

Nurhayat Kurt da kadınlara özgü olmasının ilgiyi arttırdığına dikkati çekerek, plajda rahat hareket etme imkanı bulduklarını belirtti.

Kadınlar plajı olduğu için Antalya'dan yazlık almayı düşündüğünü vurgulayan Gülyan Çepen ise, şunları kaydetti:

"Antalya'ya sık sık geliyorum ama rahatça denize girebileceğimiz bir alan yoktu. Ya çok uzak yerlere gitmek zorunda kalıyorduk ya da yüksek ücret ödeyerek tesettürlü otellerde kalıyorduk. Geçen yıl arkadaşlarım gelmişler, çok rahat etmişler. Anlattılar, ben de bu yıl ilk kez denedim. Çok memnun kaldım, her gün geliyorum, tatilin tadını çıkarıyorum. Artık Antalya'dan yazlık almayı düşünüyorum. Böyle bir tesis daha önce yapılmalıydı."

- "Tatil planımı değiştirdim"

Almanya 'dan tatil için gelen Kübra Özkaya, geçen yıl arkadaşlarının Kadınlar Plajı'na geldiğini anımsatarak, "Arkadaşlarımın önerisi üzerine tatil planımı değiştirdim ve buraya geldim. Tatil için Antalya'yı tercih etme nedenlerimden biri de bu plaj oldu. İlk kez gelmeme rağmen çok memnun kaldım" şeklinde konuştu.

Zehra Sünbüllü de kadınlar plajının denize kıyısı olan her ile açılması gerektiğini vurguladı.